اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

افزایش ۱۲درصدی تقاضای سرمایه‌گذاری نقره در سال۲۰۱۹

براساس گزارش شرکت تحقیقاتی موسسه نقره متالز فوکوس، در سال ۲۰۱۹ تقاضای سرمایه‌گذاری نقره ۱۲٪ (بالاترین رشد سالانه از سال ۲۰۱۵ ) افزایش یافته است و این افزایش به خاطر توجه سرمایه‌گذاران خرده فروش و نهادی به سرمایه‌گذاری بلند مدت این فلز معطوف شده است. دارایی‌های مبادله شده با ارز( ETP) تا پایان سال ۲۰۱۹ در کانال ۷۲۸.۹ قرار گرفت که ۱۳٪ رشد و به بزرگترین افزایش سالانه از سال ۲۰۱۰ رسید.

اقتصادآنلاین - طاهره گودرزی؛ موسسه نقره در بررسی سالانه نقره جهانی خود پیش‌بینی کرد، علیرغم چالش‌های ارائه شده توسط ویروس کرونا در پیش بینی شرایط بازار نقره تا پایان سال، افزایش تقاضای فیزیکی می‌تواند قیمت این فلز را در سال 2020 بیشتر کند.
در این گزارش آمده است که سال گذشته (2019)، تقاضای جهانی نقره با وجود یک جنگ تجاری جهانی که در بسیاری از صنایع تأثیر گذاشت، 0.4 درصد رشد داشت در حالی که عرضه معدن نقره برای چهارمین سال متوالی 1.3 درصد کاهش یافت.
این موسسه اذعان می‌کند تغییرات ساختاری مطلوب مانند الکتریسیته، وسیله نقلیه و رشد مجدد در زمینه اصلی فتوولتائیک باعث تقاضای صنعت جامد شده است.
براساس این گزارش، در سال 2019 تقاضای سرمایه‌گذاری نقره 12٪ (بالاترین رشد سالانه از سال 2015 ) افزایش یافت برای اینکه توجه سرمایه‌گذاران خرده فروش و نهادی به سرمایه‌گذاری بلند مدت این فلز معطوف شد. دارایی‌های مبادله شده با ارز( ETP) تا پایان سال در کانال 728.9 قرار گرفت که 13٪ رشد داشت و به بزرگترین افزایش سالانه از سال 2010 رسید.
در ادامه گزارش ذکر شده است، سکه‌ها و مدال‌ها با افزایش 13 درصدی تقاضا در سال 2018 روبرو شدند و به 97.9 رسیدند ، در حالی که تقاضای نوار در 88.2 ثابت مانده است.
این موسسه بیان کرد که موارد بالا محرک اصلی برای افزایش 15 درصدی قیمت نقره در سه سال گذشته از 19.65 دلار در سپتامبر گذشته بودند. میانگین قیمت نقره در سال 2019 معادل 16.21 دلار بود که حدود 3٪ بالاتر از قیمت متوسط در سال 2018 بوده است.
براساس گزارش، اگرچه پیش بینی می‌شود بسیاری از مناطق اصلی تقاضای نقره از جمله ساخت صنعتی و جواهرات و جذب نقره، تنها در نتیجه بیماری کرونا، در جهان سقوط کند اما این موسسه همچنان انتظار دارد که سرمایه‌گذاری جسمی ‌نقره برای افزایش سود در سال‌جاری، با پیش بینی 16٪ افزایش یابد.
درادامه گزارش می‌افزاید با توجه به متوقف شده موقت عملیات معدنکاری در چندین کشور مهم معدنکاری نقره در اوایل سال 2020، انتظار می‌رود که عرضه معدن نقره همچنان ادامه یابد.
بر همین اساس، ، شرکت تحقیقاتی موسسه نقره متالز فوکوس قیمت نقره به احتمال زیاد امسال افزایش می‌یابد و در آستانه 19 دلار در هر اونس را تا قبل از پایان سال 2020 تجربه می‌کند.
در پایان، این شرکت همچنین انتظار دارد که نقره در اواخر امسال در پس ارزش نسبی کم تاریخی خود از طلا بهتر عمل کند.

18

بیشتر بخوانید
ارسال نظر