{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 379092

نائب رییس اتحادیه طلا در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین؛

نائب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره چشم‌انداز قیمت‌ها تا پایان شهریور ماه گفت: انتظار ما این است که قیمت طلا تا پایان ماه روند آرام و حتی روبه کاهشی در پیش داشته باشد.

اقتصادآنلاین – فاطمه اکبرخانی؛ محمد کشتی آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین با اشاره به کاهش بهای اونس جهانی اظهار کرد: با توجه به افت قیمت طلای جهانی و کاهش تنش‌های سیاسی، انتظار ما این است که طلای داخلی نیز با روند فعلی و حتی به سمت کاهشی شدن حرکت کند.

کشتی‌ آرای با اشاره به تعطیلی بازار طلا در هفته جاری بیان کرد: واحدهای صنفی در سطح شهر مشغول فعالیت هستند و فقط بازار بزرگ طلا از هفتم تا سیزدهم محرم تعطیل است.

تعطیلی 204طلافروشی در پنج ماه 98

این فعال حوزه طلا همچنین به قانون اخذ مالیات از طلافروشان اشاره کرد و گفت: از سال 92 تا 98 حدود دو هزار و 250 واحد صنفی به مرحله ورشکستگی و تعطیلی رسیدند و در پنج ماهه نخست امسال نیز 204 طلافروشی در تهران تعطیل شدند که یکی از مهمترین دلایل این اتفاق اخذ مالیات بر ارزش افزوده از صنف طلا است.

نائب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران توصیه کرد: پیشنهاد ما این است که مردم به جای خرید طلای آب شده و اینترنتی از واحد‌های صنفی که پروانه کسب دارند خرید کنند.

ارسال نظر

 • فاطمه
  ۰ ۰

  ارزش های افزوده برداسته شود مردم بیشتر خرید میکنند

 • ناشناس
  ۰ ۰

  جناب کشتی آرای شما هم مانند مدیر عاملهای اتحادیه های دیگر از گرانتر شدن محصول اتحادیه خود دفاع کنید نه اینکه تبلیغ و تلاش در ارزانتر شدن آن نمایید قیمت .طلا هم مانند دیگر کالاها باید از سال گذشته تاکنون ۳ برابر شده باشه درصورتی که نه تنها افزایش نیافته بلکه ارزانتر هم شده نسبت به پارسال به همین موقع و این باعث ضرر و زیان طلا فروش میشه.چون سرمایه اش نه تنها رشد نکرده بلکه کمتر هم شده.!!!!

 • ناشناس
  ۱ ۰

  جناب کشتی آرای، تا دیروز که میگفتید قیمت طلا ی داخلی هیچ ربطی به طلای جهانی نداره .فقط به دلار بستگی داره.خب چرا با کاهش طلای جهانی فرمودید طلای ایران نیز کاهش قبمت پیدا خواهد کرد؟!!! درضمن اگه به دلار بستگی داره امروز شنبه دلار در صرافی ها به ۱۱۷۰۰ تومان رسید پس چرا قیمت طلا کاهش یافت؟!!!! میشه بفرمایید چرا جنابعالی بجای اینکه از افزایش قیمت طلا حمایت کنید که به نفع صنف طلا فروش باشه، در تلاشی که قیمت طلا کاهش پیدا کند؟!!!

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری