کد خبر 339117

افت اونس و دلار طلا را کاهشی کرد

یک کارشناس بازار طلا و سکه با اشاره به این‌که ارز، طلا و سکه در هفته گذشته نوسانات بسیاری را تجربه کرده‌اند گفت: کاهش ارزش طلا در بازارهای جهانی و افت قیمت دلار قیمت طلا و انواع سکه را کاهش داد و منجر به کاهش ۵۰ هزار تومانی حباب سکه شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمد کشتی آرای اظهار کرد: بازار ارز، طلا و سکه در هفته گذشته شرایط پر نوسانی را طی کرد که در مجموع قیمت اونس جهانی و دلار روند کاهشی داشت و عاملی شد تا نرخ طلا در بازار کاهش یابد.

این کارشناس بازار طلا و سکه بیان کرد: قیمت طلا در بازار جهانی نیز در طول هفته کار خود را با نرخ ۱۳۳۰ دلار آغاز کرد که در انتهای هفته به نرخ ۱,۲۹۰ دلار رسیده است و این در حالی است که اونس جهانی در حال حاضر ۱۲۹۳ دلار قیمت‌گذاری شده است. در کنار اونس جهانی روند نزولی دلار در بازار آزاد از قیمت طلا و سکه کاسته است.

وی با تاکید بر این‌که حباب سکه تمام با کاهش ۵۰ هزار تومانی روبه‌رو شده است، اظهار کرد: در روزهای پایانی سال میزان تقاضا همواره افزایش می‌یابد که این روند کاملاً منطقی بوده و در شرایط فعلی که از حباب طلا و سکه کاسته شده است میزان عرضه و تقاضا کاملاً متناسب ارزیابی می‌شود.

کشتی آرای در رابطه با قیمت طلا و سکه گفت: هر اونس جهانی ۱۲۹۳ دلار، سکه تمام طرح قدیم چهار میلیون و ۵۸۰ هزار تومان، سکه تمام طرح جدید چهار میلیون و ۶۹۰ هزار تومان، نیم سکه دو میلیون و ۵۸۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومان، سکه گرمی ۸۴۵ هزار تومان، هر مثقال طلای ۱۷ عیار یک میلیون و ۸۶۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۳۰ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت‌گذاری شده است و این در حالی است که در هفته گذشته قیمت هر گرم طلای خام ۱۸ عیار به ۴۵۶ هزار تومان رسیده بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری