اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

فقط ۵۰هزار سکه مشمول پرداخت مابه‌التفاوت است/ ۲میلیون و ۵۸۰هزار سکه با قیمت زمان خرید به متقاضیان تحویل داده می‌شود

هم‌زمانی تحویل سکه‌های پیش‌فروش شده به دو صورت "قطعی" و "ودیعه‌ای" در روز جاری خریداران را با ابهام روبه‌رو کرده و موجب بروز نگرانی‌هایی شد این در حالی است که بنا بر اعلام بانک مرکزی در مجموع کمتر از ۵۰هزار سکه به صورت ودیعه‌ای پیش‌فروش شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین، یک مقام مسئول در بانک مرکزی در خصوص روند تحویل سکه‌های ثبت‌نامی مردم به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: سکه‌های بانک مرکزی به دوصورت قطعی و ودیعه‌ای پیش‌فروش شده است. از میان سکه‌هایی که امروز موعد تحویل آن است، در بخش سکه ودیعه‌ای فقط 50هزار سکه پیش فروش شده بود و 2میلیون و 580هزار سکه پیش فروش قطعی شده است.

وی افزود: در زمان پیش فروش سکه‌های ودیعه‌ای هم اعلام شد که قیمت برای پیش‌فروش‌های 6ماهه؛ 4درصد زیر قیمت بازار و برای یک ساله؛  9درصد زیرقیمت بازار خواهد بود.

این مقام مسئول گفت: بنابراین با توجه به اینکه قیمت سکه با سررسید شش ماهه، یک میلیون و 475هزار تومان در زمان ثبت‌نام اعلام شده بود، از امروز تحویل بیش از 2میلیون و 580هزار سکه با این قیمت آغاز خواهد شد.

این قیمت توسط بانک مرکزی اعلام شده و بانک ملی صرفا کارگزار بانک مرکزی است و هیچ گونه نقشی در تعیین نرخ ندارد.

فقط ۵۰هزار سکه مشمول پرداخت مابه‌التفاوت است

هم‌زمانی تحویل سکه‌های پیش فروش شده به دو صورت "قطعی" و "ودیعه‌ای" در روز جاری خریداران را با ابهام روبه‌رو کرده است و موجب بروز نگرانی‌هایی شد.

بنا بر اعلام بانک مرکزی در سر رسید‌های  شش ماهه و یکساله در مجموع کمتر از 50هزار سکه به صورت ودیعه‌ای پیش فروش شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر