کد خبر 151145

دلار در مرز ۳۶۰۰ تومان

روند افزایشی نرخ ارز در روزهای اخیر

در روزهای گذشته بازار ارز دست خوش نوساناتی شده است به طوریکه دلار بار دیگر به مرز ۳۶۰۰ تومان نزدیک شده، یورو حدود ۲۰ تومان افزایش پیدا کرده و پوند انگلستان با کاهش ۱۳ تومانی همراه شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، بازار ارز از جمله بازار دلار و یورو طی روزهای اخیر روندی افزایشی را طی کردند.

نرخ دلار آمریکا از هفته گذشته حرکتی افزایشی را آغاز کرد، روندی که در هفته جاری هم ادامه پیدا کرد. دلار در آخرین روز هفته گذشته با نرخ ۳۵۸۶ تومان در بازار عرضه شد، در ابتدای هفته جاری تا حدودی با کاهش روبرو شد و به ۳۵۸۵ تومان عرضه شد اما در بازار روز گذشته مجددا معکوس شد و با نرخ ۳۵۹۴ تومان در بازار مشاهده شد تا پس از مدت‌ها بار دیگر دلار به مرز ۳۶۰۰ تومان نزدیک شده باشد.

همچنین قیمت یورو مانند دلار روندی افزایشی را در چند روز اخیر طی کرده است، یورو در بازار پنجشنبه هفته گذشته با قیمت ۴۰۴۶ تومان عرضه شد، ‌ دراولین روز هفته حرکت کاهشی پیدا کرد و به ۴۰۴۰ تومان رسید، اما در ادامه با روند صعودی قابل توجهی همراه شد به طوری که در روز یکشنبه ۱۸ مهر ۴۰۵۰ تومان و همچنین در بازار دیروز با افزایش ۱۱ تومانی ۴۰۶۱ تومان فروخته شد.

در مجموع یوور در هفته جاری با ۲۱ تومان افزایش قیمت همراه شده است.

در میان سایر ارزها پوند انگلستان بر خلاف یورو و دلار طی روزهای اخیر روند کاهشی داشته است. این ارز در ابتدای هفته با نرخ ۴۵۴۳ تومان در بازار مشاهده شد اما در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری به ترتیب به ۴۵۳۵ و ۴۵۳۰ تومان کاهش یافت تا در مجموع پوند انگلستان در این بازه زمانی ۱۳ تومان افت قیمت را پشت سر گذاشته باشد.

لیرترکیه نیزدر این هفته حرکت افزایشی داشت به طوری که از نرخ ۱۱۹۸ در ابتدای هفته به ۱۲۰۳ تومان در بازار روز گذشته رسید همچنین درهم امارات در این هفته با افزایش ۴ تومانی همراه شده است و از ۹۸۱ تومان بته ۹۸۵ تومان رسیده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۷ ۴

  ...هفتاد در صد جامعه جزو قشر متوسط وفقير جامعه هست وبا افزايش نرخ ارز بزرگ ترين اسيب را به معيشت روزانه همين قشر وارد مي كند و سود حاصل از افزايش نرخ ارز به جيب ان سي در صداز مرفه اين جامعه مي رود

  • مردمپرست
   ۶ ۱

   (ارزش پول ملی.... حق مسلم ماست......کاهش ارزش پول....ظلم بر این ملت است)

   بی ارزش ترین پول دنیا, ریال ایرانی ...بلاخره در دنیا اول شدیم و میمانیم.

   عصرایران - قیمت دلار در سال 1384 ، زمانی که محمود احمدی نژاد رئیس جمهور شد و دولت را تحویل گرفت ، 902 تومان بود و (صبح روز دهم مهر1391) به مرز 3000 تومان رسید!!!
   این اعداد نشان می دهند دلار در این سال ها حدود 3.3 برابر شده و به همین میزان نیز از ارزش پول ملی کاسته شده است.
   همچنین زمانی که احمدی نژاد به عنوان رئیس جمهور سوگند خورد که "درحراست از مرزها و استقلال سیاسی و اقتصادی و فرهنگی کشور از هیچ اقدامی دریغ نورزد" (اصل 121 قانون اساسی) و بر روی صندلی ریاست جمهوری نشست ، هر قطعه سکه بهار آزادی 96 هزار تومان بود ولی امروز یک میلیون و 160 هزار تومان است که افزایشی قریب به 13 برابری را نشان می دهد.*
   تازه ترین نرخ برابری ارزهای مختلف اعلام شده توسط صندوق بین المللی پول نشان می دهد ریال ایران در برابر دلار کم ارزشترین پول در بین کشورهای محاسبه شده است.

   به گزارش جهان، در گزارشی که صندوق بین المللی پول از نرخ برابری ارز کشورهای مختلف اعلام کرده است ریال ایران در بین کشورهای مختلف جهان در برابر دلار آمریکا بی ارزش ترین پول می باشد.

   این در حالی است که در چند سال گذشته خبرگزاری بلومبرگ اعلام کرده بود، ریال ایران دهمین پول کم ارزش دنیاست. بر اساس آن گزارش در سال ۲۰۰۵ میلادی هر دلار آمریکا برابر ۸ هزار و ۷۶۴ ریال بود، کم ارزش ترین پول خارجی در برابر دلارآمریکا لیر ترکیه بود که هر دلار آمریکا بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار لیر ترکیه ارزش داشت.
   بر اساس این گزارش، پزو کلمبیا با نرخ برابری ۱,۸۹۶ و واحد پول کره جنوبی با نرخ برابری ۱,۱۷۲ سومین واحد پول بی ارزش جهان در برابر دلار میباشد.
   بدین ترتیب ریال ایران در فاصله ۶ سال به کم ارزش ترین پول جهان در برابر دلار آمریکا تبدیل شده است.

   گفتنی است حفظ ارزش پول ملی مهمترین وظیفه بانک مرکزی و دولت است.

   مردم عزیز ایران,از ارزش پول ملیتان در مقابل این دلالان و دلار فروشان غارتگر دفاع کنید و جلوی کاهش ارزش پول ملی تان که قدرت خریدتان است,را بگیرید... کاهش ارزش پول مساویست با تورم ,گرانی و فقر و فهشا و فشارهای مالی هزاران بدبختی دیگر...... لطفاً, آگاه و بیدارشوید

   ارزش پول ملی ...حق مسلم ماست

 • محمد رضايي
  ۵ ۳

  ملت بيدار ه خواب نيست...

 • کارشناس اقتصادی اجتماعی
  ۴ ۲

  دولت تدبیر نمی خواهد قیمت یورو و پوند را پایین بیاورد.. پس بهترین راه بی ارزش کردن پول ملی ایران است... خجالت اور است. اگر روزی یورو و پوند هم قیمت دلار بشونند دلار به 5000 تومان می رسد

 • علي
  ۹ ۲

  گران شدن متوالي ارز در كشور نشان از بي لياقتي مسئولين كشور و اقتصاد بيمار است چرا كه كار دست كاردان نيست

 • سامان
  ۴ ۱

  ... هر روز با بهانه های در پیتی نرخ ارز رو بالا می برند ،منتظر افت جهانی نرخ یورو و باد کردن یورو ها تو دستتون هستیم اولیش بدبختی دویچه بانک بعد خروج کاتالون اسپانیا بعد مجارستان وبعد هم یونان و ایتالیا

 • تهرانی
  ۷ ۱

  بعد از برجام یه چند ماهی ارز رو ارزون کردید مردم رو گول زدید بعد دوباره موزیانه روزانه گرونش کردید مرگ بر کسانی که در گران کردن ارز دست دارند

 • مهدی
  ۳ ۸

  ارزان نگه داشتن ارز بزرگترین خیانت به تولید و کشاورزی این کشور بوده و هست.
  بدلیل ارزان بودن ارز دیگر تولید و کشاورزی در کشور ما توجیه و امکان رقابت نداره و هرروز شاهد ورشکستگی بیشتر تولیدکنندگان و کشاورزان و.. هستیم و در عوض کاروبار دلالان و واردکنندگان و واسطه ها پر رونق هست.
  ادامه این وضعیت یعنی بیکاری بیشتر و فقر و.. در نهایت سقوط اقتصادی کشور!!

  • ناشناس
   ۳ ۱

   آدم باسواد میدونی کم ارزش کردن ارز یعنی چی؟
   یعنی فشار مالی و فقر و گرانی به 90 درصد جامعه...
   ایران که فقط کشاوزها نیستند...تازه هر وقت هم که بخواهید میتونید محصولاتتون رو صادر کنید ..
   ولی چرا رشد به قیمت کاهش ارزش پول..

  • ناشناس
   ۲ ۰

   ايران هم فقط دلالان و واردكننده ها نيستند جناب ناشناس. در ضمن اگر فكر كني همان كشاورز اگر سود كند به نفع توست وگرنه مياد شهر بخشي از درآمد كاذب و غير مولد ديگران را به خود اختصاص ميدهد.

 • ناشناس
  ۲ ۴

  سياست هاي ارزي بانك مركزي كاملا صحيح و در جهت حمايت از توليد و كار ايراني است. افرادي كه مخالف اين سياستها هستند فقط به جيب و منافع مادي خود فكر ميكنند نه مردم و همينها هستند كه كشور را حاضرند با خاك يكسان كنند براي منفعت خودشان. درود بر دولت و سياست مداران عاقلش.

 • ابتکار
  ۱ ۲

  عدهای دزد ارز اشون رو قلنبه کردن برای همین نگران هستند که ارزون نشه دم از سواد هم می زنند ...

  • ناشناس
   ۱ ۲

   اعتراض بعضیها به گرانی ارز اگر آگاهانه و در راستای منافع شخصی نباشد به مانند کودکی است که به تلخی ابتدای خوردن دارو اعتراض میکند. سیاست های ارزی بانک مرکزی کاملا صحیح و مورد حمایت اکثریت دلسوزان و اقتصاددانان واقعی کشور است و بایستی با سرعت بیشتری ادامه یابد.

 • پرویزی
  ۰ ۰

  علت افزایش قیمت دلار در بازار ایران همسو با افزایش قیمت آن نسبت به سایر ارزها ، بهبود شاخص کار در امریکا و افزایش نرخ بهره بانکی در آن کشور و تغییر گفتار رییس جمهور منتخب آن کشور و در نتیجه افزایش بهای دلار نسبت به سایر ارزها میتوان گفت .

 • حسن
  ۱ ۱

  در زمان احمدی نژاد دلار تا۴۳۰۰تومان شد الان بعد از چهار سال ۳۷۰۰تومانه معنی اینکار اینکه به
  زور قیمت راپایین اوردند تا تولید نصف شده رکود حاکمه واین یعنی خیانت به کشور لطفا با درایت نظر دهید اگر ارز بالا بره به نفع تولیدات داخله چرا اینهمه ظلم وستم چرا باید دولت ارز را کنترل کند ؟!نتیجه میشه بیکاری دزدی رانت .

 • فرشید
  ۰ ۱

  اونایی که دم از سواد می زنند همه می دونیم چطور سر کار اومدند و مدارک تحصیلی را از کجاها خریداری کرده اند ،ارزهایتان را قلمبه کردید ... بعد می گید بانک مرکزی سیاست دارد نه اقا جان خودتونید از اونور مسکن گران شود چون اپارتمانهایی که با خون ملت ساختید رو دستاتون باد کرده و کلا وضع خرابتون رو با خوردن خون ملت درست می کنید ...