کد خبر 445662

۶۸درصد واحدهای موجود در شهرک‌های صنعتی کشور فعال هستند

معاون وزیر صمت بر ضرورت راه اندازی واحدهای تولیدی راکد تأکید کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، مهندس صالحی‌نیا امروز ۲۳ خرداد در مراسم کلنگ زنی مجتمع فروسیلیس شهرستان بروجرد گفت: بیش از ۸۴۰ شهرک و ناحیه صنعتی کشور در حال بهره‌برداری بوده که سهم لرستان ۲ درصد از کل این آمار است.

وی اظهار کرد: حدوداً ۶۸ درصد از واحدهای موجود در شهرک‌های صنعتی کشور فعال هستند که سهم لرستان در این زمینه از متوسط کشوری پائین تر است و لزوم تلاش بیشتر در این رابطه ضرورت دارد.

این مسئول با اشاره به لزوم خودکفایی در این بخش تصریح کرد: تولید آلیاژ فروسیلیس در انحصار چند کشور از جمله چین بوده که امیدواریم با بهره برداری از مجتمع فروسیلیس بروجرد، نیاز کشور به این ماده در داخل تأمین و واردات آن به صفر برسد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: با ایجاد جهش در واحدهای تولیدی ضمن بهره‌ گیری از ظرفیت آن‌ها، افزودن تحرک و پویایی واحدهای فعال که در بخش زیرساخت، تامین اقلام، واسطه‌ای و نهایی فعالیت می‌کنند، از مهمترین سیاست‌های پیش‌روی دولت است.

صالحی نیا با تأکید بر ضرورت راه اندازی واحدهای تولیدی راکد افزود: اجرای طرح‌های توسعه‌ای، پروژه‌های فناوری جدید و افزایش ظرفیت این پروژه‌ها از سیاست‌های مهم دولت در زمینه تولید است.

وی با اشاره به اینکه لرستان در حوزه صنعت و معدن در حال توسعه بوده و ظرفیت‌های زیادی را برای استفاده و بهره‌برداری دارد، گفت: در شرایط کنونی ظرفیت بسیار مناسبی برای ایجاد توسعه و تکمیل سرمایه‌گذاری در کشور وجود دارد که باید از آن برای افزایش تولید استفاده کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان از چند طرح و پروژه صنعتی شهرستان‌های بروجرد و خرم‌آباد بازدید به عمل آورد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر