کد خبر 374024

هیچ واحد تولیدی با وجود تحریم تعطیل نشده است

وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از کارخانه ها و شرکتهای تولیدی تویسرکان گفت: خوشبختانه در سال گذشته با وجود تمام تحریمها و کمبودهای مالی هیچ شرکت تولیدی تعطیل نشد و همچنان به فعالیت تولیدی خود مشغول هستند و این امر میسر نمی شد مگر با اینکه دولت و مسئولان با تولیدکنندگان همکاری همه جانبه داشته باشند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، رضا رحمانی امروز در جمع خبرنگاران و در حاشیه بازدید از کارخانه  اظهار کرد: در حوزه صنایع چوب ظرفیت قابل توجهی داریم چنان که در سال گذشته از یک طرف واردات ما در این حوزه یک سوم نسبت به سال قبل تر کاهش یافته بود و از سویی دیگر با سه برابر شدن صادارت صنایع چوب روبه‌رو بودیم.

وی با بیان اینکه ارزش تجارت جهانی در صنایع چوب 130 میلیارد دلار است، افزود: با وجود آنکه صادرات کشور در این حوزه افزایش یافته است اما متاسفانه در جایگاه اصلی خود در تجارت جهانی نیستیم و باید فعالیت های بیشتری انجام شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: امروز می توان برای تدوین برنامه هایی برای همکاری تشکل ها و مسئولان، کارگروه های ویژه ای در راستای حل موانع و مشکلات تشکیل داد و با برندسازی جایگاه صنایع چوب ایران را در دنیا ارتقا دهیم.

رحمانی در ادامه به مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی صنایع چوب از جمله مشکل تهیه مواد اولیه از چوب گرفته تا رنگ و پارچه هم اشاره کرد و گفت: متأسفانه شرکت های تولیدی و صادراتی در این حوزه ها تا حدودی ضعیف عمل می‌کنند؛ از این رو باید با هم افزایی و هماهنگی بیشتر واحدهای تولیدی و همچنین تشکیل شرکت های تخصصی و تقویت این شرکت ها راه را برای افزایش کیفی و کمی تولیدات هموار کنیم.

وی با تأکید بر اینکه در حوزه مبل منبت شهرستان تویسرکان پیشرفت های خوبی در تشکیل شرکت های تخصصی داشته است، تصریح کرد: این چنین ظرفیت هایی همچون تولید منبت گلریز در تویسرکان جزو توانمندی های ملی است چرا که از توان و هنر دست انسان  صنایعی بی نظیر تولید می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه صنایع چوب ارزش افزوده بالایی دارند و تمام توان دولت بر آن است تا از این تولیدکنندگان حمایت کند، عنوان کرد: تنها با همفکری و با هماهنگی می توان در بازارهای جهانی حرفی برای گفتن داشت و رقابت کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری