{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 371920

لوله ی اسپیرال و روش تولید آن

برای تولید لوله هایی با قطر بیشتر از 16" از روش جوش مارپیچ استفاده می شود. از کاربرده لوله اسپیرال میتوان  به عنوان غلاف، پایه های ساز ، انتقال سیالات ودیگر موارد نام برد.

به دلیل قطر بالای لوله اسپیرال از ورق های کلافی استفاده می شود بعد از رول کردن به وسیله غلتک های مسطح کننده به صورت صاف درمی آیند لبه های ورق برای داشتن کیفیت و جوش مناسب بریده و از خط تولید خارج می شود .با فرم دادن ورق ها بوسیله غلتک حلزونی به شکل لوله در می اید در مرحله بعد ابتدا  لوله از داخل و سپس از خارج جوشکاری می شود. دراین روش زاویه فرار گیری لوله تعیین کننده قطر لوله است . لوله اسپیرال در سایز های 16 تا 120اینچ در طول های 6 و 12 متری برای مصارف مختلف تولید می شوند .

ورق سیاه چیست

ورق سیاه به ورق هایی می گویند که کاربردهای ساختمانی دارد واز نظر کیفیت به اصطلاح ازST33 شروع می شود و به  ST52 ختم می شود. ورقهایST37 ازنظرسختی ونرمی معمولی میباشد و هرچه پایین تر از ST37 باشد ورق نرم تر می شود. به عبارتی هرچه عنصر کربن در ورق های فولادی بیشتر باشد ورق سخت ترمی باشد مانند ST52 ورق های گرم در کارخانه های فولادسازی مستقیماً از شمش ورق (بیلت) و گنداله آهن تولید می شود و اولین مراحل تولید ورق می باشد. برخی ورق های فولادی در گروه گرم (سیاه) می باشد. که قابل کشش هستند و جهت ساخت بدنه کشتی و ماشین آلات سنگین قابل استفاده است.

ورق سیاه ST37  بیشتر برای مصارف ساختمانی(ساختمان ها-سوله ها و …) مصرف می شود ولی ورق های صنعتی ST52 در مصارف و پروژه های صنعتی کاربرد دارد از قبیل سد سازی، پروژه های پتروشیمی، مخزن سازی و …. این اقلام در دو شکل مختلف وارد بازار می شود: رول و شیت (البته ورق تنها تا ضخامت ۱۵ میل می تواند در دو شکل رول و یا شیت وارد بازار شود و از سایز ۱۵ میل به بالا تنها به صورت شیت خام وارد بازار می شود.) هر دوی این دو شکل ورق قابل برش به سایز های مختلف می باشد.

کاربرد های ورق سیاه

ورق های نورد گرم (ورق سیاه ) در صنایع مختلفی از جمله صنعت ساختمان ، تانکر سازی ، خودروسازی ، مخازن خاص ، کشتی سازی و صنایع سنگین فلزی و … کاربرد دارند.

ورق سیاه به دو شکل کلی رول فرم و فابریک تولید می شوند .

ضخامت ورق سیاه از 5/1 میلی متر شروع شده و نهایتا به ۱۰۰ میلی متر ختم می شود.

ابعاد فیزیکی ورق سیاه در حالت رول فرم عرض ورق های سیاه بسته به ضخامت چهار عرض ۱۰۰ سانت و ۱۲۵ سانت و ۱۵۰ سانت و ۲۰۰ سانت را دارا خواهند بود. طبعا در حالت رول فرم محدودیت طولی وجود نخواهد

داشت.

در حالت فابریک نیز بسته به مقدار سفارش می توان هر اندازه و ابعادی را تولید کرد اما بعضی ابعاد مرسوم و پرکاربرد هستند.

شیرآلات فولادی و کاربرد آن

گروه آهن یک شیرآلات فولادی با کیفیت و از برند های معتبر تولید ایرانی و بین المللی از متریال های با کیفیت را نیزعرضه می کند. این شیرالات در سایزهای مختلف و با تحمل فشار باری مختلف عرضه می شوند. از شیر آلات فولادی در صنایع مختلف چون صنایع غذایی، تاسیسات دریایی، نیروگاه ها، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع کشاورزی و آبرسانی استفاده می شود.  شیر فولادی فلنج دار در انواع مختلف شیرالات صافی، پروانه ای، گیت ولو ها و شیرالات کشویی، شیرالات دنده ای، شیرالات توپی، بال ولو ها وجود داشته و در کلاس های مختلف چون کلاس 150 تولید و عرضه می شوند. شیر آلات فولادی فلنج دار مقاومت بالایی داشته و از متریال های با کیفیت که دارای نشان استاندارد ملی و بین المللی می باشد، توسط گروه آهن یک عرضه می شوند.

گروه آهن یک با توجه به ضرورت تامین کالا از منابع مورد تائید کارفرمایان محترم ، اقدام به تامین کالا از سازندگان و تامین کنندگان مورد تائید کارفرمایان به صورت مستقیم و در کوتاه ترین زمان میسر می سازد . گروه آهن یک همچنین وظیفه خود می داند که قیمت آهن آلات مصرف کنندگان را به روز و با نازل ترین قیمت در وبسایت این شرکت به نشانی Https://Ahan1.com به سمع و نظر کارفرمایان محترم برساند.

همچنین برای دریافت قیمت آهن آلات و مشاوره برای پروژه های صنعتی خود با تلفن های 02149016 و02145106000 تماس حاصل فرمایید.

ارسال نظر