کد خبر 325426

مرمت راه‌های استان تهران ۱۲۰میلیارد تومان نیاز دارد

معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران گفت: سالانه ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای نگهداری و مرمت راه های این استان نیاز است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، عادل مصدقی افزود: طول راه های استان تهران حدود 3 هزار کیلومتر است که طبق برآوردهای اولیه حداقل باید 120 میلیارد تومان صرف مرمت و بهسازی راه های استان شود که بدلیل مشکلات اعتباری امسال تاکنون 130 میلیون تومان به این حوزه تزریق شده است.
معاون راهداری استان تهران ادامه داد: شرایط موجود نشان می دهد که بهسازی، نگهداری و همچنین بهره برداری آزاد راه ها در حوزه تهران باید به شرکت های سرمایه گذاری واگذار و در قبال ارائه خدمات مطلوب به کاربران جاده ای با دریافت عوارض نسبت به برگشت سرمایه و دریافت سود منطقی اقدام کرد.
به گفته وی، در آزادراه پردیس - تهران این طرح در حال انجام است و بخش خصوصی وظیفه بهسازی و نگهداری و همچنین بهره برداری آزادراه را با دریافت عوارض برعهده دارد و وضعیت کمی و کیفی این آزادراه قابل قبول است.
مصدقی خاطرنشان کرد: اعتبارات محدود دولتی جوابگوی بهسازی و مرمت 3 هزار کیلومتر از راه های استان تهران نیست و باید مدیریت بهسازی و مرمت این راه ها به بخش خصوصی از طریق دریافت عوارض واگذار شود.
طول آزادراه ها، بزرگراه ها، راههای اصلی، فرعی و نیز روستایی استان تهران 2 هزار و 936 کیلومتر است. از این میزان 198 کیلومتر آزاد راه، 455 کیلومتر بزرگراه، 195 کیلومتر راه اصلی، 119 کیلومتر راه فرعی، یک هزار و 925 کیلومتر راه روستایی و همچنین 44 کیلومتر راه درون شهری است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری