کد خبر 258911

خصوصی سازی در فولاد

پس از برگزاری جلسه مشترک میان رییس هیات عامل ایمیدرو، مدیرعامل شرکت توسعه ملی، مدیرعامل فولاد خوزستان، نماینده مردم خواف و رشتخوار دو واحد گندله سازی و تولید کنسانتره شرکت توسعه ملی به فولاد خوزستان واگذار شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، در شش ماه دوم سال ۱۳۹۶ واحد تولید کنسانتره شرکت توسعه ملی در منطقه سنگان خراسان با ظرفیت تولید ۲.۵ میلیون تن در سال با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر صنعت معدن و تجارت افتتاح شد که امروز به گفته مهدی کرباسیان-رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)- با توافق حاصل شده به همراه یک واحد گندله سازی در حال احداث با ظرفیت ۲.۵ میلیون تن در همان منطقه به شرکت فولاد خوزستان واگذار شده است.

به گفته کرباسیان، این واگذاری در راستای اجرای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی و دستور رئیس جمهور به وزیر اقتصاد و دارایی مبنی بر لزوم خروج بانک‌ها از بنگاه‌داری صورت گرفته است.

وی در این باره اظهار کرد: این دستور رئیس جمهور جهت حمایت از تولید صورت گرفته و در شرایطی که بانک‌ها به رقابت با بخش خصوصی می‌پردازند اکنون شرکت توسعه ملی وابسته به بانک ملی، اقدامی شایسته انجام داد به طوریکه این بانک در روند کار تخصصی بانکداری و شرکت‌های فولاد خوزستان نیز در روند توسعه قرار خواهند گرفت.

منطقه سنگان به عنوان عسلویه معدنی ایران معرفی شده است که به خاطر کشف ذخایر بسیار زیاد در حوزه سنگ آهن اکنون واحدهای فرآوری زنجیره فولاد نیز در آن به بهره برداری رسیده‌اند که از جمله آنها واحد تولید ۲.۵ میلیون تن کنسانتره شرکت توسعه ملی و واحد ۲.۵ میلیون تونی گندله اپال پارسیان بود که نیمه دوم امسال افتتاح شدند و طرح‌هایی همچون طرح دو نیم میلیون تونی تولید گندله توسعه ملی در حال احداث هستند که انتظار می‌رود در سال آینده به بهره‌برداری برسد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر