کد خبر 520300

معاون امور صنایع وزارت صنعت؛

۳میلیارد و ۵۰۰میلیون دلار داخلی سازی صنایع محقق شد

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سال گذشته بیش از ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار توسعه و تعمیق ساخت داخل محقق شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، مهدی صادقی نیارکی، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» افزود: سال گذشته برای توسعه و تعمیق ساخت داخل در استان ها ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار هدفگذاری شده بود که با توجه به اقدامات انجام شده، این میزان به بیش از ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار افزایش یافت.

وی، توسعه سرمایه‌گذاری در بخش‌های صنعتی و روند افزایشی تولید محصولات منتخب صنعتی را از جمله اقدامات انجام شده در سال جهش تولید برشمرد و افزود: در شرایطی بخش صنعت کشور توانست، رشد صنعتی را رقم بزند که شیوع ویروس کرونا، شرایط نامساعدی برای بخش مولد کشور ایجاد کرده بود اما خوشبختانه در حوزه تولید محصولات مورد نیاز مردم برای مقابله با این بیماری شاهد جهش خوبی بودیم.

صادقی نیارکی با تشریح وضع شاخص‌های کلان صنعت در سال گذشته، گفت: میزان سرمایه‌گذاری صنعتی در سال ۹۹ با رشد ۲۲۵ درصدی به بیش از ۱۸۰ هزار میلیارد تومان در ۱۱ ماهه رسیده که این میزان تا پایان سال روند افزایشی داشته است.

وی، افزایش ۲۳ درصدی اشتغال صنعتی را از دیگر اقداماتی برشمرد که در سال جهش تولید بستر را برای فعالیت ۱۲۱ هزار نفر فراهم کرده است.

صادقی نیارکی همچنین از جهش تولید ۲۰ محصول منتخب صنعتی خبر داد و افزود: امیدواریم این روند در سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» با همکاری همه نهاد‌ها و دستگاه‌‌های اجرایی حفظ شود و شاهد بهبود وضع صنعت در سال ۱۴۰۰ باشیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر