کد خبر 502533

قاچاق لوازم خانگی؛

سامسونگ و ال جی به بازار لوازم خانگی بازمی‌گردند؟

نایب رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی اظهار داشت:‌ بازار لوازم خانگی در رکود کامل است اگر کسی واقعا نیاز داشته باشد وسیله‌ای خریداری می‌کند در غیر این صورت خریدی انجام نمی‌شود، با توجه به این شرایط افزایش قیمت منطقی نیست و فعلا برنامه‌ای برای افزایش قیمت وجود ندارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، محمدحسین اسلامیان در مورد احتمال ورود برندهای خارجی اظهار کرد: ال جی و سامسونگ با عنوانین دیگر تولید می‌شود. اما تا آخر سال امکان اینکه خود سامسونگ و ال جی بازگردند وجود ندارد و دو شرکت ایرانی محصولات این دو شرکت را تولید می‌کنند. اگر ال جی و سامسونگ در بازار باشد معمولا به صورت قاچاق وارد کشور شده‌اند.

وی افزود: رقابت باید وجود داشته باشد که سطح کیفیت روز به روز بهتر شود، اینکه ما بگویم هیچ جنسی وارد نشود و تکنولوژی خاصی هم وارد نکنند و بخواهیم دو یا سه مدل یخچال فریزر خاص را با همان کیفیت چند سال قبل تولید کنیم اشتباه است. ما استقبال می‌کنیم که واردات هدفمند و قانونی وجود داشته باشد اما در مورد کالاهایی که امکان تولید آن در ایران وجود ندارد.

نایب رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تصریح کرد: وقتی ما می‌توانیم بهترین لباسشویی‌ها و یخچال فریزرها را تولید کنیم، دیگر نیاز به واردات در این زمینه نداریم. ما از ورود تکنولوژی استقبال می‌کنیم اما اینکه کالا کاملا وارد شود، درست نیست. تکنولوژی باید وارد شود تا تولیدکنندگان ما تولید کنند.

وی خاطرنشان کرد: کاهش قیمت زمانی اتفاق می‌افتد که قیمت مواد اولیه کاهش پیدا کند، اگر مواد اولیه به قیمت متعادلی برسد کاهش قیمت نیز رخ می‌دهد. در شرایط فعلی واردات به کاهش قیمت کمکی نخواهد کرد چراکه بازار اشباع است، کالا به حد نیاز وجود دارد اما تقاضا به شدت کم است.

اسلامیان همچنین افزود: بازار لوازم خانگی در رکود کامل است اگر کسی واقعا نیاز داشته باشد وسیله‌ای خریداری می‌کند در غیر این صورت خریدی انجام نمی‌شود، با توجه به این شرایط افزایش قیمت منطقی نیست و فعلا برنامه‌ای برای افزایش قیمت وجود ندارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    با دنیای بیرون از ایران تعامل کنید . مردم باید بتنوانند خود نیازهای خود را از کشورهای خارجی براحتی خریداری و وارد کنند مانند هر مدل گوشی . قیمت ارز نباید توسط دولت یا نظام تحت کنترل و دارای نوسان همیشگی و لحظه ای باشد . شما خدمه ملت هستید باید در خدمت باشید نه درخدمت بالاسریها و یا جیب شخصی خود الهی که اوضا ع را از این همه درهم برهمی و تورم حاصل از خودخواهی و زیاده خواهی اصلاح کنید