کد خبر 500747

دبیر انجمن فولاد مطرح کرد؛

آغاز فصل نوینی در مناسبات وزارت صمت و زنجیره فولاد

سیدرسول خلیفه سلطانی، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در مورد روابط دستگاه‌های سیاست‌گذار صنعت فولاد با شرکت‌های فعال در این زنجیره پس از انتصاب معاونت جدید امور معدنی وزارت صمت گفت: با توجه به این‌که با انتصاب جناب آقاى سعدمحمدى انشالله فصل نوینى در مناسبات اداره معدن و صنایع معدنى وزارت صمت و زنجیره فولاد در حال شکل‌گیرى است، باید همه در این امر مهم کمک کنیم تا توسعه صنعت فولاد از آسان‌ترین راه‌هاى ممکن عملى گردد و به زودى شاهد به سامان رسیدن مناسبات بازار در این زنجیره باشیم.

به گزارش اقتصادآنلاین، خلیفه سلطانی اظهار داشت: متاسفانه در گذشته با پمپاژ روزانه استرس و بى‌ثباتى به این زنجیره مواجه بوده‌ایم، به طوری که جنجال‌هاى ایجادشده در زنجیره فولاد به کاخ سفید هم مى‌رسید و ترامپ هم براى چند بار متوالى صنعت فولاد را تحریم کرد و با رفتار خصمانه خود، دولت پیشین آمریکا از سر هیچ یک از کارخانجات بزرگ فولادکشور نگذشت. در روزهاى آخر هم، دولت ترامپ آخرین تیر ترکش خود را روانه آقای مهندس عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه کردو ایشان رامورد تحریم قرار داد که البته ضمن محکومیت این روش ظالمانه و مضحک، به طور طبیعى انتظار آن است که دستگاه دیپلماسى کشور پیگیر لغو کل تحریم ها از صنعت و اقتصاد کشور باشند.

وی ادامه داد: با آغاز فصل نوینى در مناسبات اداره معدن و صنایع معدنى وزارت صمت و زنجیره فولاد، انشاالله شاهد بالندگی بیشتر صنعت فولاد باشیم. هریک از ما چنانچه توفیقى بر افزودن رشد و توسعه صنعت فولاد داشته باشیم، باید برخود ببالیم و امیدوارم با همیاری و همکاری همه‌جانبه، شاهد ثبات در بازار فولاد و توسعه هرچه بیشتر ظرفیت‌های صنعت فولاد باشیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر