کد خبر 493327

معاون معدنی وزارت صمت؛

دنبال قیمت‌گذاری دستوری فولاد نیستیم

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت بیان کرد: با ارائه شیوه نامه عرضه محصولات فولادی در بورس هرگز و تحت هیچ شرایطی به دنبال قیمت‌گذاری دستوری نبوده ایم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، داریوش اسماعیلی در نشست وزیر صمت با اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با بیان این مطلب، افزود: شیوه نامه عرضه محصولات فولادی در بورس با موافقت بخش خصوصی، انجمن‌ها و تشکل‌ها ارائه شده است.

وی همچنین اعمال این شیوه نامه را سبب رفع امضاهای طلایی و حذف رانت خواری دانست.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه با بیان اینکه شورای عالی معادن به صورت منظم تشکیل می‌شود، گفت: تصمیم گیری در خصوص پرونده‌ها در این شورا به روز شده است.

اسماعیلی با اعلام اینکه تفویض اختیارات به استان‌ها آماده شده است، اضافه کرد: هیچ وقت موضوع تفویض اختیار سبب رفع مسئولیت‌ها نیست.

هوشمندسازی فرآیندهای معدنی را دنبال می‌کنیم

وی همچنین تاکید کرد: هوشمندسازی فرآیندهای معدنی را در دستور کار داریم که در این حوزه تا پایان سال به نتایج خوبی نیز خواهیم رسید.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت از نزدیک شدن به پایان مهلت فعال سازی معادن راکد و تعیین تکلیف آن‌ها خبر داد و گفت: مهلت سه ماهه فعال سازی معادن راکد بر اساس بخشنامه ابلاغی، ۲۲ دی ماه تمام می‌شود و از ۲۳ دی‌ماه فرآیند آزادسازی حدود ۱۳ هزار معدن بلاتکلیف را در دستور کار قرار می‌دهیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر