کد خبر 468093

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مطرح کرد:

تامین رایگان اکسیژن بیمارستان‌ها توسط فولاد مبارکه اقدامی راهگشا و ارزشمند

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از حمایت فولاد مبارکه در تامین رایگان اکسیژن بیمارستان‌های تحت پوشش این دانشگاه را به‌عنوان اقدامی راه‌گشا و ارزشمند یاد کرد.

  به گزارش اقتصادآنلاین، طاهره چنگیز  تصریح کرد: رؤسای بیمارستان‌هایی که دغدغه تامین اکسیژن را داشته‌اند، همواره قدردان و سپاس‌گزار فولاد مبارکه به جهت این حمایت ارزشمند و حیاتی خواهند بود.

وی در ادامه به کمک‌های فولاد مبارکه در خصوص تامین بخشی از تجهیزات موردنیاز بیمارستان‌های درمانگر بیماران مبتلا به کرونا اشاره کرد و از دیگر صنایع استان دعوت کرد تا همچون فولاد مبارکه به حمایت از سیستم درمان استان بپردازند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در ادامه با اشاره به هزینه 5 میلیارد تومانی تامین لباس‌ها و وسایل حفاظتی کارکنان حوزه بهداشت و درمان استان در هر هفته، خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی همچنان متقاضی حمایت صنایع استان اصفهان در ادامه این مسیر است و با توجه به کافی نبودن بودجه‌های دولتی، نقش حمایتی صنایع از اهمیت بسیاری برخوردار است.

خانم چنگیز در ادامه اظهار داشت: به ‌منظور قدردانی از حمایت‌های فولاد مبارکه و ارج نهادن به زحمات کارکنان این شرکت، از هیچ تلاشی در راستای ارتقای سلامتی این عزیزان فروگذار نخواهیم کرد.

وی با بیان اینکه یک ‌سوم از کل مبتلایان قطعی که اخیرا در کشور شناسایی شده‌اند، مربوط به استان اصفهان بوده است، اظهار داشت: این امر نشان از جدیت در فرایند شناسایی مبتلایان جدید در استان اصفهان و یک امتیاز برای این استان به شمار می‌رود.

به گفته وی آمارهای منتشرشده حاکی از آن است که مبتلایان زیادی در استان داریم و انتظار می‌رود شهروندان این موضوع را یک هشدار جدی بدانند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان همچنین به اضافه شدن بیمارستان الزهرا (س) به فهرست بیمارستان‌های پذیرنده بیماران مبتلا به کرونا اشاره کرد و دلیل این اقدام را کاهش حجم کار  و  تقسیم این بیماران در بین تعداد بیشتری از بیمارستان‌های استان عنوان کرد.

طاهره چنگیز در ادامه گفت: واقعیت امر این است که نگهداری و مراقبت از بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌ها بسیار دشوار و پرهزینه است و بار بسیار سنگینی به جهت تامین امکانات و نیازمندی‌ها بر دوش دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته است؛ بنابراین به‌شدت به کمک و همراهی‌های مردم و صنایع مختلف استان نیازمندیم تا در این امر یاریگر سیستم بهداشت و درمان باشند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر