کد خبر 459448

در بازارهای جهانی صورت گرفت؛

ادامه افزایش قیمت فلزات اساسی

با سیگنال مثبت نهادهای بین المللی به بهبود اوضاع اقتصادی نسبت به چند ماه نخست دوران شیوع ویروس کرونا، قیمت فلزات اساسی همچنان افزایشی است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، جدیدترین قیمت فلزات اساسی در بازار بورس لندن منتشر شد. قیمت‌هایی که در این بازار کشف می‌شود به عنوان مبنای قیمت در سایر بازارهای جهانی است. جدیدترین قیمت‌ها در بازار بورس لندن (LME) به این شرح است:

فلز

بررسی گراف قیمتی فلز آلومینیوم نشان می‌دهد قیمت این فلز در یک ماه گذشته کاملاً افزایشی بوده و از 1664.5 به 1749.5 دلار رسیده است. 

بررسی قیمت فلز مس هم از افت شدید قیمت در یک ماه گذشته حکایت دارد. قیمت این فلز با نوسانات شدیدی از 6545 به 6356 دلار کاهش یافته است. 

فلز روی رشد شدیدی را در یک ماه گذشته تجربه کرده و از 2215 به 2371 دلار صعود کرده است. 

سیگنال‌های مثبت از نهادهای بین‌المللی برای بهبود اوضاع پس از رکود چندماهه باعث شده به تعداد شرکت‌های فعال اقتصادی اضافه شود. سازمان‌های بین‌المللی مانند صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی پیش‌بینی کرده‌اند که جهان از رکودهای چند ماه نخست شیوع ویروس کرونا آرام آرام فاصله می‌گیرد و هر چه به پایان سال نزدیک می‌شویم وضعیت اقتصادی تا حدودی بهتر خواهد شد و سال آینده شرایطی متفاوت از امسال خواهیم داشت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری