کد خبر 458519

مدیرعامل فولادمبارکه به مناسبت روز حمایت از صنایع کوچک:

اراده فولادمبارکه حمایت حداکثری از ظرفیت‌های صنایع کوچک و داخلی است

۲۱ مردادماه سال ۱۳۹۹ در تقویم رسمی کشور روز حمایت از صنایع کوچک نام نهاده شده است؛ صنایعی که نقش آن‌ها در رونق اقتصادی و جهش تولید اگر بیشتر از صنایع بزرگ نباشد، به‌طور قطع کمتر نیست. بخش اعظمی از صنایع کوچک کشور را واحدهای صنعتی تشکیل می‌دهند که هریک از آن‌ها در شرایط فعلی می‌توانند نقش فزاینده‌ای در استمرار حرکت چرخ اقتصادی کشور داشته باشند.

 به گزارش اقتصادآنلاین، حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان گفت: ازآنجا‌که راه‌اندازی پروژه‌های بزرگ و سنگین در شرایط فعلی که با مشکلاتی نظیر تحریم‌ها و کمبود نقدینگی مواجهیم به‌سختی امکان‌پذیر است، ایجاد و یا تقویت صنایع کوچک در شهرستان‌های مختلف بهترین راهکار برای ایجاد فضای تولید و اشتغال است. همچنین نباید از نظر دور داشت که صنایع کوچک از توانایی‌های خاص خود در کمک به صنایع دیگر برخوردارند؛ بنابراین نوسازی و بازسازی صنایع کوچک به همراه تقویت استارت‌آپ‌ها و صنایع روستایی و شهرک‌های صنعتی و همچنین ایجاد مشوق‌هایی برای آن‌ها می‌تواند برای کل چرخه صنعت کشور کارگشا باشد.

وی ادامه داد: صنایع کوچک به لحاظ اینکه عمدتا توسط بخش خصوصی تاسیس و اداره می‌شوند از چابکی خاصی برخوردارند و در صورت حمایت می‌توانند تامین مواد اولیه صنایع بزرگ‌تر و همچنین فروش و صادرات بسیاری از کالاهای مهم را با استفاده از ظرفیت‌های بالفعل خود به‌خوبی تسهیل کنند.

عظیمیان تصریح کرد: صنایع کوچک بهترین محل برای حضور بخش خصوصی است؛ آوردگاهی که اقتصاد و فضای کسب و کار و اشتغال کشور ما امروز بیش از هر زمان دیگر به آن نیازمند است. باید در نظر داشته باشیم اطلاع‌رسانی و آگاهی از ظرفیت‌های هریک از این صنایع می‌تواند به حل مشکلات سایر صنایع کمک کند.

مدیرعامل فولاد مبارکه بیان داشت: فولاد مبارکه با اتخاذ استراتژی بلندمدت درخصوص حمایت از صنایع کوچک و استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان، شرایطی فراهم کرده است تا این بخش از صنعتگران کشور که خوشبختانه کم‌تعداد هم نیستند، بتوانند با همکاری با فولاد مبارکه و البته با نگاهی بلندمدت و خیالی آسوده از سرمایه‌گذاری مطمئن در کنار بزرگ‌ترین فولادساز کشور، بزرگ‌ترین فولادساز خاورمیانه و منطقه منا و همچنین بزرگ‌ترین تولیدکننده آهن اسفنجی دنیا به کار و فعالیت اقتصادی خود ادامه دهند.

وجود ۲۸۰۰ تامین‌کننده خدمات و کالا با حدود ۸۲ درصد ساخت داخل در زنجیره تامین فولاد مبارکه، حضور حدود ۱۰۰۰ کارخانه و کارگاه به‌طور مستقیم و ۳۰۰۰ کارخانه و کارگاه به‌طور غیرمستقیم در شبکه گسترده مشتریان این شرکت و همچنین حمایت این شرکت از معادن کوچک‌مقیاس، مؤید اراده فولاد مبارکه در حمایت و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های ارزشمند صنایع کوچک و داخلی است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری