کد خبر 455306

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد؛

افزایش۶ و ۱۳درصدی تولید کاتد و آند شرکت مس تاپایان تیرماه۹۹

اردشیر سعدمحمدی گفت: تا پایان تیرماه ۹۹ تولید کاتد شرکت مس با ۹۱ هزار و ۸۰ تن، شش درصد از برنامه پیش‌بینی‌شده جلوتر بوده و آند با ۱۲۱ هزار و ۲۰۲ تن ۱۳ درصد بیشتر از برنامه ابلاغی عملکرد کارخانجات ذوب بوده است. همچنین در چهارماهه نخست امسال مجموع فروش داخلی و صادرات نسبت به برنامه دوم فروش که ۱۱ درصد بیشتر از برنامه قبلی است، ۴ درصد بالاتر است و رکورد جدیدی در عملکرد فروش شرکت مس محسوب می‌شود، که جزئیات آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس تصریح کرد: مجتمع مس سرچشمه با تولید 55 هزار و 337 تن کاتد پالایشگاهی و 2065 تن کاتد لیچینگ تا پایان تیرماه 99 نسبت به برنامه پیش‌بینی‌شده بیش از دو درصد افزایش تولید داشته است. همچنین در مجتمع مس شهربابک تولید کاتد پالایشگاهی مس خاتون‌آباد با 31 هزار و 822 تن،  14 درصد رشد نسبت به برنامه و تولید کاتد لیچینگ مس میدوک نیز با 1855 تن شش درصد رشد نسبت به برنامه داشته است. در تیرماه مجموع تولید کاتد کل شرکت 22 هزار و 71 تن بوده که رشد 12درصدی نسبت به برنامه داشته و 29 هزار و 652 تن آند نیز تولید شده که 14 درصد بالاتر از برنامه است.

وی با اشاره به این‌که تولید مس محتوای معدنی شاخص تولیدات مس در دنیا محسوب می‌شود، افزود: شرکت مس با تولید 98 هزار و 135 تن مس محتوای معدنی تا پایان تیرماه، توانست یک درصد از برنامه تولید مس محتوای تعیین شده برای این 4ماه (97 هزار و 467 تن مس محتوای معدنی) به‌رغم کاهش عیار سولفور  استخراجی معادن به 0.611 درصد در جهت صیانت از معادن، پیشی بگیرد؛ که خود عملکرد قابل‌تقدیری است و از زحمات کلیه همکاران و کارکنان زحمتکش قدردانی به عمل می‌آید.

 سعدمحمدی همچنین به میزان استخراج شرکت ملی صنایع مس ایران در سال 1399 اشاره کرد و گفت: امسال شرکت مس با استخراج 56 میلیون و 607 هزار تن ماده معدنی توانسته است یک درصد از برنامه استخراج پیش‌بینی‌شده تا پایان تیرماه جلوتر باشد.

مدیرعامل شرکت مس اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه در مجموع 403 هزار و 995 تن کنسانتره مس تولید شده است که رشد دو درصدی نسبت به برنامه داشته است. همچنین با تولید 2593 تن کنسانتره مولیبدن رشد چهار درصدی تولید کنسانتره مولیبدن نسبت به برنامه اتفاق افتاده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

عناوین بیشتر