کد خبر 550218

بررسی عملکرد سه ماهه شرکت های تابعه هلدینگ سیمانی شستا؛

رکورد سیمان زنجان در سود سه ماهه

شرکت سیمان زنجان با این که سالهای بسیار سختی را سپری کرد، پس از اصلاح ساختار مالی و فنی موفق شد در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۹۶۱ درصد در شاخص سود خالص رشد داشته باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین ، مجدالدین خادمی، مدیرعامل شرکت سیمان زنجان با اشاره به اصلاح ساختار در این شرکت گفت: شرکت سیمان زنجان در سال های گذشته مشکلاتی داشت که از جمله آن ها می توان به زیان انباشته این شرکت اشاره کرد. با این حال راهبردهای شستا و سیتا ، به عنوان هلدینگ های بالا دستی از دو سال پیش تا کنون وضعیت کارخانه را بهبود بخشید و روند سوددهی شرکت نیز نشان می دهد آینده روشنی پیش روی سیمان زنجان قرارگرفته است.

وی با اشاره به این که سیمان زنجان در سال های آتی به دلیل شرایطی که برای آن در نظر گرفته شده می تواند به ارقام بهتری دست یابد، گفت: شرکت سیمان زنجان موفق شده است به سود خالص 11میلیارد تومانی در سه ماهه نخست سال جاری دست یابد که این رقم حاکی از رشد 1961 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

Capture

مدیرعامل شرکت سیمان زنجان با اشاره به اهمیت بحث های فنی در هلدینگ به فعالیت سه ماهه گذشته پرداخت و در این زمینه توضیح داد: کاهش چشمگیر کلینکر فاکتور به 80% در سه ماهه اول 1400 و کسب رتبه نخست در بین شرکت های گروه و حل مشکل آسیای مواد خام پس از حدود 2 سال مهمترین اقدامات فنی شرکت سیمان زنجان در سه ماه نخست سال جاری است.

وی همچنین درباره مزیت های عرضه محصول  در بورس کالا از اواخر خرداد ماه سال جاری توضیح داد: ورود سیمان به بورس کالا علاوه بر خروج از قیمت گذاری دستوری باعث شد شرکت های سیمانی انبار دلالان نباشد. پیش از این در بسیاری از کارخانه های سیمانی، سیمان خریداری شده توسط دلالان به دلیل عدم تحویل گرفتن در کارخانه ها انبار می شد، تا قیمت در بازار افزایش یابد و آن ها اقدام به تحویل گرفتن سیمان کنند. خوشبختانه امروز دیگر چنین نیست و شرکت ها باید از قوانین بورس کالا تبعیت کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    فرصت فروش!