کد خبر 549867

با انتشار گزارش تیرماه

ثبات نسبی نرخ‌ های فروش کگل / درآمد گل گهر از ۳هزار میلیارد تومان عبور کرد

کگل در گزارش ماهانه تیرماه خود از ثبات نرخی فروش محصولات خود پرده برداشت و به درآمد فروش ۳ هزار میلیارد تومانی دست یافت.

به گزارش اقتصاد آنلاین، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با انتشار گزارش چهارمین ماه سال مالی خود توانست از درآمد سه هزار و صد میلیارد تومانی عبور کند. با نگاه به مقدار تولید این شرکت، مشاهده می‌شود که کگل توانسته بیش از ۸۵۷ هزار تن گندله، یک میلیون و ۷۵ هزار تن کنسانتره سنگ آهن و بیش از ۱۰ هزار تن گندله ریزدانه تولید کند. در نتیجه این شرکت تولیدات خود را در تیرماه به یک میلیون و ۹۴۲ هزار تن انواع محصول برساند.

در بخش فروش نیز کگل توانسته فروش بیش از ۹۳۲ هزار تنی را رقم بزند. این شرکت حدود ۶۳۸ هزار تن گندله را در تیرماه خود به فروش رساند. همچنین گل گهر بیش از ۲۹۰ هزار تن کنساتره سنگ آهن و حدود ۴ هزار تن گندله ریزدانه را فروخت. اما این شرکت موفق شد بیش از ۵۴ هزار تن از گندله ریزدانه خود را صادر کند که این فروش با نرخ بیش از ۳۶.۵ میلیون ریال به ازای هر تن رقم خورد.

این در حالی است که نرخ فروش داخلی گندله ریزدانه گل گهر حدود یک پنجم این مقدار و حدود ۴.۷ میلیون ریال به ازای هر تن بوده است! نرخ فروش گندله این شرکت حدود ۳۵ میلیون ریال به ازای هر تن ثبت شده است که اندکی نسبت به ماه گذشته کاهش را نشان می‌دهد. در نهایت نیز نرخ  فروش کنسانتره سنگ آهن کگل به ازای هر تن تقریبا معادل ماه قبل و بیش از ۲۴ میلیون ریال درج شده است.

با نگاهی به مبلغ فروش نیز کگل با کاهش حدود29 درصدی همراه شده است و عددی بیش از ۳۱هزار میلیارد ریال در گزارش این شرکت ثبت شده است. البته این مقدار نسبت به تیرماه ۱۳۹۹ که رقم ۱۴ هزار میلیارد بود، جهشی بیش از ۱۱۰ درصدی را ثبت کرده است.

2

WhatsApp Image 2021-08-01 at 13.53.49 (1)

بیشتر بخوانید
ارسال نظر