کد خبر 547911

رشد ۲۵۴ درصدی سود خالص در سیمان بهبهان / رکورد تولید شکست

شرکت سیمان بهبهان از شرکت های زیرمجموعه شستا در شاخص سود خالص در دو سال اخیر ۲۵۴ درصد رشد داشت و در ادامه کسب افتخارات پیاپی در مسیر توسعه و پیشرفت، این شرکت توانست رکوردی جدید در میزان تولید به ثبت برساند و در سال ۹۹ رکورد تولید را از سال ۱۳۵۷ تاکنون بشکند.

به گزارش اقتصادآنلاین، جعفر مطیعی، مدیرعامل شرکت سیمان بهبهان با تاکید بر حمایت های شستا و سیتا از شرکت های تابعه از جمله سیمان بهبهان گفت: با حمایت های هلدینگ فارس و خوزستان، سیمان تامین و در نهایت شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در دو سال اخیر توانسته ایم بخش قابل توجهی از مشکلات نهادیه شده شرکت سیمان بهبهان را حل کنیم.

وی افزود: کارخانه های سیمانی در این دوره توانستند رکوردهای ماندگاری بر جاگذارند. برخی از دستاوردهای دو سال اخیر سیمان بهبهان شامل افزایش 7 درصدی تولید نسبت به متوسط سه سال گذشته، افزایش 380 درصدی وجه نقد حاصل از فعالیتهای عملیاتی شرکت و افزایش حاشیه سود ناخالص از 46 درصد به 48 درصد و حاشیه سود عملیاتی از 28 درصد به 37 درصد و حاشیه سود خالص از 41 درصد به 45 درصد می شود.

مدیر عامل سیمان بهبهان با اشاره به توجه شرکت سیمان بهبهان به مقوله محیط زیست اظهار داشت: راه اندازی پروژه بگ هوس و اخذ تندیس طلایی محیط زیست از جمله اقدامات این شرکت در بخش محیط زیست است.

WhatsApp Image 2021-07-25 at 10.57.03

مطیعی افزود: کسب عنوان واحد نمونه صنعتی استان در سال 99 ، کسب عنوان کارآفرین سلامت محور استان ، شفافیت در فرآیندهای مالی ، بازرگانی و فروش شرکت ، شناسایی و ورود به بازارهای جدید صادراتی، وصول مطالبات معوق، توجه به نیروی انسانی از طریق اجرای طرح طبقه بندی مشاغل کلیه پرسنل شرکت و گسترش بیمه تکمیلی، اصلاح فرآیندهای واحد حقوقی از جمله اقدامات شرکت سیمان در دوسال اخیر است که با حمایت های شستا و سیتا صورت گرفته است.

مطیعی با اشاره به این که بهبود بازده دارایی ها از 37 درصد به 52 درصد و بازده حقوق صاحبان سهام از 60 درصد به 81 درصد رسیده است، افزود: در دوره ساله اخیر همچنین افزایش 20 درصدی کل فروش مقداری و 81 درصدی فروش مقداری صادراتی در سال 99، کاهش 18 درصدی مانده مطالبات جاری شرکت نسبت به ابتدای دوره و کاهش دوره وصول مطالبات از 103 روز به 49 روز در سال 99 و حذف فروش اعتباری از مرداد ماه سال 99 محقق شده است.

وی با اشاره به عدم افزایش منطقی قیمت سیمان طی سال های گذشته گفت: در شرایطی که قیمت دستوری سیمان در سال های گذشته تابع شرایط کلی اقتصاد نبود اما شرکت موفق به افزایش و بهبود عملکرد شد. دلیل اصلی این مهم ایجاد شفافیت، افزایش کیفیت فروش، کنترل قیمت تمام شده و کاهش ظرفیت بلااستفاده است.

ارسال نظر