کد خبر 533133

بدهی نیروگاه های کوچک برق چرا پرداخت نمی شود؟

رییس خانه صنعت معدن و تجارت ایران با بیان اینکه اگر بدهی نیروگاه ها پرداخت شود به طور حتم آنها توسعه فعالیت داده و بخشی از کسری برق کشور تأمین خواهد شد، گفت: امروز بخش صنعت کشور با کمبود برق روبه رو است و هیچ کس پاسخگوی زیان آنها نیست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم؛ سید عبدالوهاب سهل آبادی، با اشاره به اینکه در جلسه امروز با هیأت مدیره نجمن نیروگاههای کوچک گله زیادی از عدم پرداخت بدهی نیروگاه ها توسط اداره برق عنوان شد، گفت: سهم نیروگاه های کوچک در تولید برق قابل قبول است اما متأسفانه دولت تمایلی به توسعه فعالیت آنها نداشته و مدام سنگ اندازی می‌کند.

رییس خانه صنعت معدن و تجارت ایران افزود: امروز بخش صنعت کشور با کمبود برق روبه رو است و هیچ کس پاسخگوی زیان آنها نیست جالب اینجاست به جای رفع این مشکل فقط در قالب جداول بدون برنامه ریزی شده خاموشی ها را اعلام می کنند.

وی با بیان اینکه اگر بدهی نیروگاه ها پرداخت شود به طور حتم آنها توسعه فعالیت داده و بخشی از کسری برق کشور تأمین خواهد شد، تصریح کرد: نکته اینجاست اداره برق مدام از نبود نیروگاه برای تولید برق صحبت می کند در حالی که بدهی همین تعداد نیروگاه فعال در کشور را هم پرداخت نمی کند.

سهل آبادی اضافه کرد: امروز صنعت کشور نیازمند کمک است البته با سکوت مسئولین در رفع مشکلات ما با ارزیابی خسارت واحدهای تولیدی در هر استان شکایت خود را به دادستان کل کشور خواهیم برد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر