احمد صادقی با اشاره به لزوم حفظ باند پروازی دوشان تپه:

کوتاه شدن باند ظرفیت تخلیه مجروحین در بحران را کاهش می‌دهد

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: باند پروازی دوشان تپه در منطقه ۱۳ یکی از بهترین ذخایر اراضی تخلیه مجروحین در زمان حادثه و بحران در شهر تهران است و لذا کوتاه شدن این باند ظرفیت تخلیه مجروحین را کاهش داده که این امر در زمان بحران خود یک مشکل اساسی به وجود می آورد.

 کوتاه شدن باند ظرفیت تخلیه مجروحین در بحران را کاهش می‌دهد

به گزارش اقتصادآنلاین؛  احمد صادقی در یکصد و پنجاه و نهمین جلسه شورا و در ادامه ارایه گزارش پروژه های محلات منطقه ۱۳ با اشاره به موضوع باند پروازی دوشان تپه گفت: توافق خوبی از سوی شهرداری  با مجموعه ارتش جمهوری اسلامی ایران انجام شده و امیدواریم مردم طعم خوب این خدمت را حس کنند اما ضروری است که در این توافق بحث باند پروازی دوشان تپه مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: من قبلا هم در این خصوص تذکر داده بودم و مجددا تذکر می دهم که باند پروازی دوشان تپه اگرچه استاندارد های لازم را برای پروازهای مسافرتی ندارد ولی در زمان بحران ( زلزله، جنگ و ..) مناسب برای تخلیه مجروحین حوادث  است.

صادقی ادامه داد: این باند پروازی یکی از ذخایر اراضی تخلیه مجروحین زمان حادثه  شهر تهران است که باید حفظ شود . و امیدواریم در کمیسیون ماده ۵ برای این موضوع تصمیمات خوبی گرفته شود.

وی افزود: کوتاه شدن این باند آن را تبدیل می کند به هلی پورت که تنها با هلی کوپتر امکان تخلیه مجرحین در زمان بحران فراهم می شود در حالی که اگر ارتفاع ساخت در این محدوده رعایت شود می توان امید داشت که باند پروازی دوشان تپه کوتاه نشود. امیدواریم تصمیمی گرفته نشود که طعم خوش خدمت در مزاق مردم به تلخی گراید.

ارسال نظر
ارسال نظر