زاکانی: تلاش مدیریت شهری گره گشایی از زندگی مردم است / دشمن باعث شد که به زخم ها بپردازیم

شهردار تهران گفت: امروز در حالی که دشمنان هدف تجزیه کشور را دارند، ما باید بیشتر قدر هم را بدانیم و نسبت به وحدت و نوکری هم‌وطنان خود تلاش بیشتری داشته باشیم.

زاکانی: تلاش مدیریت شهری گره گشایی از زندگی مردم است / دشمن باعث شد که به زخم ها بپردازیم

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری آنلاین، علیرضا زاکانی شهردار تهران در آیین رونمایی از تاکسی‌های ون جدید شهرداری تهران با همکاری وزارت کشور، با بیان اینکه بسیار خشنودم که در شنبه‌ای دیگر در این مجموعه پرافتخار برای رونمایی از یک خدمت شایسته در خدمت شما هستیم، اظهار کرد: شنبه‌ها را با نام امید و افتخار یکی از پس از دیگری پشت سر می‌گذاریم و دوشنبه ها را با نام قرارخدمت به انتقال ظرفیت سازمان‌ها و شرکت ها در پویش «قرار خدمت» به مناطق  تخصیص می دهیم. مثلا اینکه  امروز از کل ظرفیت تولید آسفالت سال گذشته عبور کردیم و زیر ساخت های جدی نیز در این زمینه فراهم می شود.

او با بیان اینکه هم و غم ما گره گشایی از زندگی مردم است، افزود: چهارشنبه‌های همدلی و اتحاد را نیز در توجه به درون سازمان خود و ۱۰۴ هزار پرسنل شهرداری در قالب نیروهای رسمی و قراردادی داریم.

شهردار تهران افزود: تلاش مدیریت شهری گره‌گشایی از زندگی مردم است. این ایام که پر آشوب است از دشمن انتظاری نداریم. چرا که تنها دشمنی می‌بینیم. مانند حشره‌ای که روی زخم می‌نشیند؛ به دنبال زخم‌ها و شکاف‌هاست. امروز دشمن یعنی آمریکا بخشی از اروپا، غده سرطانی اسرائیل و عربستان همه فکر کردند که انتقام از اسلام، رهبری و مردم عزیز بگیرند؛ اما عملا مثل همه سال‌های گذشته تیرشان به سنگ خورده و ما نیز به این موضوع به عنوان فرصتی نگاه می‌کنیم که به زخم‌ها بپردازیم. در حقیقت این دشمنی باعث شد که متوجه شویم زیر پوست شهر چه خبر است و نسبت به ارتقاء سطح خدمت رسانی اهتمام بیشتری داشته باشیم.

باید به سمت ون برقی برویم

شهردار تهران اضافه کرد: امروز در حالی که دشمنان هدف تجزیه کشور را دارند ما باید بیشتر قدر هم را بدانیم و نسبت به وحدت و نوکری هم‌وطنان خود تلاش بیشتری داشته باشیم. ما حاضریم جان خود را بدهیم تا افراد معترض برای کشورشان کار کنند، البته این جدا از آنهایی است که عامل دشمنان هستند، اما عنصر احساسی نیاز به هدایت، ارتباط و تعامل دارد.

شهردار تهران با بیان اینکه خودروهایی که امروز رونمایی می شود، بسیار زیبنده و مناسب برای استفاده مردم است، افزود: باید کم کم به سمت ون برقی برویم. در این زمینه راه اندازی ایستگاه های شارژ در ۵۲ ایستگاه با همکاری مپنا در حال انجام است.

شهردار پایتخت تاکید کرد: تا پایان سال ۲۵ دستگاه سواری تارا به ما تحویل می شود که امیدواریم بعد از آن اتوبوس، ون و سواری برقی داشته باشیم.

شروعی برای کاهش آلودگی

او با بیان اینکه بخش خارجی در مقطعی می خواست با واردات سرمایه گذاری کند و شبکه حمل و نقل ما را دست بگیرد، اظهار کرد: برای ما مهم است که سرمایه گذار داخلی و خودروسازان داخلی این شبکه را در دست بگیرند. صندوق بازنشستگی، سازمان سرمایه گذاری و بانک شهر نیز می توانند در این زمینه سرمایه گذاری کنند.

زاکانی با تاکید بر اینکه باید به یک حمل و نقل ترکیبی و هوشمند برسیم تا مردم خودشان بسنجند که با کدام نوع حمل و نقل می توانند راحت تر به مقصد برسند، بیان کرد: خاتمه این کارها شروعی برای رفع ترافیک و کاهش آلودگی البته در سطح خودش است، چرا که آلودگی ابعاد مختلفی دارد. امیدواریم بتوانیم دست به دست هم دهیم و بار مردم را به دوش بکشیم. این افتخار ما است که پیام آور امید و نشاط و افقی روشن برای همه مردم عزیز به ویژه مردم تهران باشیم، چرا که کارهای انجام شده در تهران به سرعت الگو می شود.

در پایان این مراسم از خانواده شهید مدافع حرم مسعود عسگری تقدیر شد.

منبع: همشهری آنلاین
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    تو شهرداری فکر شهر باش کار ت باد نیستی از سیاست حرف میزنی