آتش سوزی هتل خرم عمدی بود؟ / روابط عمومی پارک ارم پاسخ داد

روابط عمومی پارک ارم با بیان اینکه هتل خرم که روز جمعه پانزدهم مهرماه ۱۴۰۱ در آتش سوخت، سال‌ها بدون استفاده در کنار دریاچه پارک ارم متروک مانده بود، اعلام کرد: این هتل از دو هفته پیش به دلیل ناایمن بودن، در دست تخریب بود.

آتش سوزی هتل خرم عمدی بود؟ / روابط عمومی پارک ارم پاسخ داد

به گزارش اقتصادآنلاین، این هتل در شرایطی طعمه حریق شد که روابط عمومی پارک ارم اعلام کرده «به علت ناایمن بودن در حال تخریب بود» و آتش‌نشانی هم بی‌احتیاطی کارگران را در این آتش‌سوزی دخیل دانسته است. هتل ارم (خرم) در واقع دومین بنا با هویت تاریخی در شهر تهران است که در روزهای اخیر دچار حادثه و تخریب شده است. روز پنجشنبه، چهاردهم مهرماه ۱۴۰۱ همزمان با روز تهران، پیش از آن‌که حریق به جان هتل ارم بیفتد، ساختمان کافه ایران که آن هم تا چند سال پیش در تملک بنیاد متسضعفان بود، به بهانه ناایمن بودن، تخریب شد.

روابط عمومی پارک ارم همچنین اعلام کرد که هتل ارم (خرم) که روز جمعه پانزدهم مهرماه در آتش سوخت، از دو هفته پیش به دلیل ناایمن بودن، در دست تخریب بود.

اطلاعات ساختمانی که دچار حریق شد

ساختمان این هتل در اوایل دهه پنجاه شمسی، همزمان با پارکی تفریحی از سوی «رحیم علی خرم» ساخته شد که نام این مجموعه پس از انقلاب به «ارم» تغییر کرد. هتل خرم در ضلع غربی دریاچه‌ای هشت هکتاری ساخته شده بود که پس از انقلاب به همراه مجموعه پارک تفریحی خرم (ارم) مصادره و به تملک بنیاد مستضعفان درآمد.

هتل خرم با زیربنایی به وسعت ۱۵ هزار متر مربع و در چهار طبقه، نمایی دایره‌ای شکل داشت که دارای ۱۷۰ اتاق و سوئیت بود. بنا بر اعلام مجموعه ارم این هتل بیش از دو دهه بود که بدون استفاده متروک مانده بود و بارها از بنیاد مستضعفان خواسته شده بود برای مرمت و استفاده دوباره از این هتل، با توجه به محدودیت فضای اقامتی در تهران، اقدام کند.

 هتل خرم سرانجام روز جمعه پانزدهم مهرماه ۱۴۰۱ درحالی‌که سال‌ها بدون استفاده در کنار دریاچه پارک ارم متروک مانده بود، در آتش سوخت.

مجموعه ارم دهم مهرماه ۱۴۰۱ در اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود: «ناایمن بودن سازه هتل فرسوده ارم، نبود تاسیسات آتش‌نشانی وعدم استحکام آن به ‌گونه‌ای بوده که متولیان ناظر ساختمانی پس از چندین مورد بازدید، طی ۳ اخطار کتبی در سال جاری تاکید داشتند که نگهداری این بنا دارای مخاطرات جانی و مالی برای مراجعین به این مجتمع تفریحی است.

مدیریت مجموعه ارم به منظور جلوگیری از هرگونه آسیب و مخاطرات جانی و مالی به شهروندان و همچنین باتوجه به قرار نداشتن این بنا در لیست بناهای ثبت میراث فرهنگی، عملیات تخریب این سازه قدیمی را آغاز کرد.»

روابط عمومی مجموعه ارم همچنین خبر داده که «قرار است پس از تخریب ساختمان قدیمی این هتل، سازه‌ای ایمن و متناسب با کاربری تفریحی این مجموعه ساخته شود.»

ارسال نظر