کد خبر 579712

کیفیت هوای امروز پایتخت ناسالم است

کیفیت هوای پایتخت، امروز (پنجشنبه) از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۱۳۹در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ صبح امروز بر روی شاخص ۱۳۹ ناسالم برای گروه های حساس  بوده است.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۷۸، اُزن با شاخص ۲۰، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۹۳و مونوکسیدکربن با شاخص ۴۱ بود.

چشمه منطقه ۲۲ با شاخص ۸۵، گلبرگ.منطقه۸ و مسعودیه.منطقه۱۵ با شاخص ۸۶ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، کمترین آلایندگی را به ثبت رساندند.

همچنین ایستگاه  شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص۱۷۶، شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص۱۶۹ و شهرداری منطقه۲۱ با شاخص ۱۶۵نیز ایستگاه هایی هستند که از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۳ روز هوای پاک، ۱۸۷ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۴۵ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و یک روز هوای ناسالم برای همه گروه ها در تهران به ثبت رسیده است.

ارسال نظر