کد خبر 500865

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین؛

۱۲۲هزار راننده تاکسی در کشور وام معیشتی گرفتند/ کند شدن روند نوسازی ناوگان با افزایش مداوم قیمت خودرو

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: ۱۲۲هزار راننده تاکسی در کشور وام معیشتی دریافت کرده و ۱۰۲ هزار نفر نیز در صف دریافت تسهیلات هستند.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ مرتضی ضامنی در پاسخ به پرسشی درباره آخرین وضعیت اعطای وام 6میلیون تومانی از سوی وزار رفاه به رانندگان تاکسی سراسر کشور به خبرنگار اقتصاد آنلاین گفت: 198هزار نفر ثبت نام کردند که به 122هزار نفر آن‌ها وام تعلق گرفته و 102هزار نفر در صف تکمیل پرونده و دریافت تسهیلات هستند.

او در پاسخ به پرسشی درباره تعداد افرادی که وارد ناوگان تاکسیرانی کشور شده‌اند، اظهار کرد: برای سال جاری توسعه ناوگان تا هزار دستگاه را برنامه‌ریزی کرده بودیم که تاکنون در حدود 700 دستگاه جذب شده است. اغلب افراد تمایل به ورود در ناوگان تاکسی‌های اینترنتی و آژانس دارند.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با اشاره پرداخت سهم 2درصدی شهرداری از سوی تاکسی‌های اینترنتی گفت که؛ وزارت صنعت، معدن و تجارت باید بر روند افزایش قیمت این تاکسی‌ها نظارت جدی کند.

ضامنی همچنین درباره آخرین وضعیت روند نوسازی تاکسی‌های کشور گفت: تاکنون 7هزار تاکسی نوسازی شده و بنا داریم تا پایان سال به شرط همراهی خودروساز سه هزار تاکسی دیگر نیز نوسازی کنیم.

او تاکید کرد که؛ روند نوسازی در سال آتی بسته به قیمت خودرو دارد. با شرایط فعلی که مدام قیمت‌ها در حال تغییر است، نوسازی به کندی صورت خواهد گرفت. اگر شرایط اما مهیا باشد، برای سال آتی 30هزار تاکسی از 192هزار تاکسی فرسوده را نوسازی خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر