کد خبر 499544

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران مطرح کرد؛

بلندترین ساختمان تهران حدود ۲.۵برابر مرتفع‌ترین نردبان آتش‌نشانی!

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران گفت: بلندترین ساختمان تهران ۱۵۰ متر ارتفاع دارد اما بلندترین نردبان ما ۶۴ متر است و بلندتر از این هنوز ساخته نشده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین، مهدی داوری مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران در دومین گردهمایی سازندگان و طراحان منطقه یک تهران با بیان اینکه ایمنی امروز یکی از موضوعات اصلی جامعه است اما به عنوان مطالبه تبدیل نشده، اظهار کرد: ما باید به وظایف خود قائل باشیم و بدانیم که برای مردم باید کاری کرد، هم دستگاه‌ها و هم مردم مسئول هستند. بلندترین ساختمان تهران 150 متر ارتفاع دارد اما بلندترین نردبان ما 64 متر است و بلندتر از این هنوز ساخته نشده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران با بیان اینکه نردبان تضمینی برای ایمنی نیست، گفت: تجهیزاتی که توانسته‌ایم در چند سال اخیر علیرغم تمام مشکلات با قیمتهای گزاف تهیه کنیم همه در راستای ایجاد سازمانی در شأن مردم تهران بوده است.

در ساختمان پلاسکو فقط یک راه‌پله وجود داشت

وی تصریح کرد: تجهیزات پیشگیرانه یا محافظه‌کارانه باید در ساختمانها به کار گرفته شود اما در ساختمان پلاسکو تنها یک راه‌پله وجود داشت.

داوری با اشاره به فرهنگ ایمنی ساختمانها بیان مکرد: هنوز ایمنی در جامعه ما به یک مطالبه مردمی تبدیل نشده اگر نقش آموزش و قوانین تبدیل به مطالبه عمومی شود اقدامات ایمنی خوبی انجام خواهد شد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی تهران بیان کرد: تجهیزات ایمنی برای ساختمانها گران هستند و از چند سال اخیر شهرداری برای آنچه شرایط را برای شهروندان تسهیل کند حمایت خوبی از صنعت داشته است در حوزه اطفاء 27 محصول داخلی را تا به امروز مورد تأیید قرار داده‌ایم و در حوزه سیستمهای اعلام آتش‌سوزی بیش از 50 محصول تولید شده داریم، آن را تأیید کرده‌ایم و به دنبال تسهیل شرایط ایمنی هستیم.

قرار است حادثه پلاسکو برای ما درس شود

این مقام مسئول با اشاره به حادثه پلاسکو گفت: قرار است که این حادثه برای ما درس باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر