کد خبر 499239

کلیات امروز صحن شورای شهر تهران؛

چرایی دستگیری شهرداران دو منطقه۲ و۸ تهران/ انتقاد از ورود شهرداری به تامین مالی یک سریال

عضو شورای شهر تهران در تذکر به هیئت رییسه شورای شهر و شهردار تهران از آنها خواست تا درباره چرایی دستگیری شهرداران دو منطقه ۲ و ۸ تهران اطلاع رسانی کنند.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛  دویست و شصت و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران روز سه شنبه سی دی ماه به ریاست محسن هاشمی برگزار شد.

در ابتدای جلسه، علی اعطا در سالگرد پلاسکو در نطقی به وظایف شهرداری‌ها درخصوص مدیریت سوانح آتش سوزی و پیشگیری از وقوع حریق اشاره کرد.

اعطا در ادامه به وظیفه دیگر شهرداری یعنی رفع خطر احتمالی نیز اشاره کرد و گفت که شهرداری بدون حکم مراجع قضایی کاری از پیش نخواهد برد.

در ادامه تعدادی از اعضا تذکراتی مطرح کردند.

مرتضی الویری از لزوم راه اندازی سامانه بازار الکترونیکی تهاتر منابع غیر نقد گفت و به شهرداری تذکر داد.

او‌گفت: در بند 3 تبصره 7 بودجه سال 99 الزامی برای شهرداری تهران قائل شدیم که سامانه بازار الکترونیکی تهاتر منابع غیر نقد شهرداری تهران با هدف شفافیت سازی در مورد تعاملات مودیان بدهکار و طلبکار و تهاتر فی مابین راه اندازی کند که تاکنون این اقدام صورت نگرفته است.

حسن خلیل آبادی در تذکر دیگری ضمن گرامیداشت یاد شهدای حادثه پلاسکو گفت که بررسی مجدد پرونده باغات به صلاح نیست.

او گفت که رسیدگی به مواردی که در دوره پیش از ما به آن پرداخته شده برای شهرداری هزینه ایجاد می‌کند، زیرا شهرداری باید خسارت پرداخت کند و به صلاح شهر نیست.

پس از او مجید فراهانی از لزوم بهره مندی آتش نشانان از مزایای بازنشستگی کارهای سخت و زیان آور گفت و تاکید کرد: آتش نشانان عزیز به علت ماهیت سخت و زیان آور بودن شغل با مشمولین قانون کار، مشابه و یکسان هستند و کارفرمایان آنها (شهرداری‌ها) به منظور تامین منابع مالی مورد نیاز اجرای این قانون براساس اجزای ۴ و ۶ بند ب همین تبصره، مکلف به پرداخت چهار درصد مابه التفاوت حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور به سازمان تامین اجتماعی هستند تا زمینه  بهره مندی آتش نشانان عزیز از مزایای مشاغل سخت و زیان آور فراهم شود.

محمد علیخانی پس از او در تذکری مشابه تذکر خلیل آبادی از هیئت رییسه شورا خواست تا پرونده‌های بلاتکلیف پلاک ثبتی‌ها تعیین تکلیف شوند.

محمد سالاری نیز در تذکر دیگری تعدادی از اقدامات مدیریت شهری در زمینه ایمن کردن ساختمان‌ها بعد از پلاسکو را برشمرد.

سالاری در پایان تذکرش از لزوم تصویب قانون یکپارچه ایمنی شهری گفت که باید در اولویت دولت و مجلس قرار گیرد.

حجت نظری نیز در تذکر دیگری به تصویر ارائه شده از کودکان کار در سریال ملکه گدایان که از شبکه نمایش خانگی پخش می‌شو‌د انتقاد کرد و گفت: آنطور که بنده مطلع شدم روابط عمومی شهرداری و همچنین معاونت فرهنگی و اجتماعی هم در تولید این سریال به عنوان کمک‌کننده حضور داشتند اما محتوای این سریال و آنچه که طی دو قسمت به نمایش درآمده از آن نشان داده، نه تنها بر خلاف سیاست‌ها و رویکردهای شهرداری تهران است؛ بلکه با مافیایی و بزهکار نشان دادن کودکان کار، نفرت و خشم را علیه این کودکان تشدید می‌کند. لذا تذکر جدی بنده خطاب به مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران و همینطور معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران است که پاسخ بدهند آیا مسئولان درا ین دو بخش بدون اطلاع از محتوای این اثر اقدام به همکاری با ساخت این مجموعه کرده‌اند؟

محمد جواد حق شناس تیز در تذکر دیگری به هیئت رییسه شورای شهر و شهردار تهران از آنها خواست تا درباره چرایی دستگیری شهرداران دو  منطقه ۲ و ۸ تهران اطلاع رسانی کنند.

در ادامه باغ بودن تعدادی از پلاک‌‌‌‌‌های ثبتی‌ بررسی شد. در این جلسه جزییات حدود ۲۲ پلاک ثبتی بررسی شد که از میان آن‌ها بیش از ده پرونده رای بازگشت به جلسه هم اندیشی را گرفتند.

برخی از اعضا معتقد بودند رای پرونده‌هایی که قبل از سال ۹۴ صادر شده نباید تغییر کند و بر رای‌های گذشته تاکید داشتند و برخی نیز می‌گفتند باید رای پروند‌ه‌هایی که به آن‌ها اعتراض شده بار دیگر مورد بررسی قرار گیرد.

همچنین در این جلسه نام معابری با موافقت اکثریت اعضای شورا تغییر کردند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تغییر نام خیابان کاج در منطقه ۲ به خیابان سردشت، نامگذاری میدانی بی‌نام در منطقه یک به نام استاد میرمیران استاد معماری، تغییر نام بوستان ششم به نام مرتضی احمدی، تغییر نام خیابان آفتاب به نام استاد ناصر هوشمند وزیری، استاد مجسمه سازی و تغییر نام خیابانی در منطقه ۲ به نام ایت الله یوسف صانعی و نامگذاری میدانی به نام خسرو سینایی اشاره کرد.

همچنین خیابان ناهید در منطقه ۲ به نام شهید هسته‌ای داریوش رضایی نژاد و خیابان دیگری در منطقه ۲به نام شهید سردار پورجعفری نامگذاری شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر