کد خبر 496944

معاون حمل ونقل و تافیک شهرداری تهران خبر داد؛

نوسازی ٣هزار تاکسی فعال و ۸۵۰دستگاه موتورسیکلت در شهر تهران

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از نوسازی ٣هزار دستگاه از تاکسی‌های فعال در شهر تهران با تسهیلات حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک تا پایان دى ماه خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، «سید مناف هاشمی» تصریح کرد: با همکاری بانک‌ها و موسسات اعتباری و تامین و پرداخت مبلغ١.٠٥١، میلیارد ریال تسهیلات از سوی این معاونت،٣ هزار  دستگاه تاکسى فرسوده که حدود ٩ درصد از ناوگان فرسوده این بخش را شامل می‌شود، تا پایان دى ماه از سوى ایران خودرو تحویل و نوسازی میشود .

وی با بیان اینکه پرداخت پیش از این ٢هزار ٢٠٠ دستگاه تاکسى شهر تهران نوسازى شده است  گفت: «توسعه و بهبود کیفیت حمل و نقل همگانی و نیمه‌همگانی و کاهش آلایندگی و بهبود هوای شهر تهران، با ارائه تسهیلات نوسازی، بهسازی و جایگزینی ناوگان اتوبوس و تاکسی شهرتهران با جدیت در شهرداری تهران دنبال می‌شود.

معاون شهردار تهران با اشاره به این‌که خرید انواع دوچرخه و جایگزینی موتورسیکلت‌های کاربراتوری با برقی نیز با هدف گسترش حمل ونقل پاک و کاهش آلودگی هوا در دستور کار شهرداری تهران قرار دارد، تصریح کرد: «به همین منظور تسهیلات لازم به متقاضیان در این بخش نیز پرداخت و در آینده نزدیک ٨٥٦ دستگاه موتورسیکلت فرسوده نوسازی می‌شود.

هاشمی با تاکید بر اینکه کاهش آلودگی هوا و گسترش حمل و نقل عمومی نظیر مترو و اتوبوسرانی نیاز به هزینه‌های بالایی دارد که شهرداری به تنهایی از پس آن برنمی‌آید، یادآور شد: «شهرهای سراسر جهان برای توسعه سیستم‌های حمل ونقل همگانی از دولت حمایت و کمک مالی دریافت می‌کنند، اما متاسفانه طی دهه گذشته، این اتفاق برای کلانشهر تهران رخ نداده و حمل و نقل عمومی برای پاسخگویی به نیازهای شهروندان تهران حمایت های دولت را می طلبد."

بیشتر بخوانید
ارسال نظر