کد خبر 490397

شهرداری پاریس به دلیل انتصاب بیش از حد مدیران زن جریمه شد

شهرداری پاریس به دلیل استخدام بیش از حد زنان در پست‌های بالای مدیریتی در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۹۰ هزار یورو جریمه شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، "ان ایدالگو"، شهردار پاریس در نشست شورای شهر پاریس با اعلام این موضوع، این تصمیم علیه شهرداری را پوچ، ناعادلانه و غیرمسئولانه خواند.

ایدالگو گفت: همه ما باید موضوع انتصاب زنان را با جدیت و قاطعیت به پیش ببریم زیرا شکاف جنسیتی در پست‌های مدیریتی در تمام فرانسه همچنان زیاد است.

بر اساس قانونی موسوم به «سوواده» در فرانسه که در سال ۲۰۱۳ تصویب شد، ترکیب جنسیتی مدیران عالی‌رتبه در سازمان‌های دولتی نباید از نسبت ۴۰ به ۶۰ برای زنان و مردان فراتر رود. شهرداری پاریس به این دلیل جریمه شده است که در سال ۲۰۱۸ ترکیب مدیران عالی‌رتبه زن به مرد در این سازمان، ۱۱ به ۵ بود و به این ترتیب نسبت زنان در این پست‌ها از ۶۰ درصد فراتر رفته و به ۶۹ درصد رسیده بود.

قانون نسبت جنسیتی مدیران در سال ۲۰۱۹ لغو شد اما جریمه شهرداری چون مربوط به سال ۲۰۱۸ بوده که قانون هنوز وجود داشته، باید پرداخت شود.

به گزارش یورونیوز، "املی دومون‌شالن"، وزیر خدمات دولتی فرانسه نیز با یادآوری لغو ماده مورد نظر قانون سوواده در سال ۲۰۱۹ حمایت خود از ان ایدالگو را در توییتر اعلام کرد و نوشت که پول جریمه پرداخت شده صرف فعالیت‌های ملموس برای افزایش نقش زنان در پست‌های دولتی خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر