کد خبر 487684

در پی شیوع کرونا صورت گرفت؛

شهرداری تهران: تداوم پرداخت وام به مربیان مجموعه‌های ورزشی

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری از تداوم روند پرداخت وام های ۲ تا ۷ میلیون تومانی به مربیان مجموعه‌های ورزشی شهرداری تهران خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، امیر محسنی درباره پرداخت وام به مربیان ورزشی مجموعه‌های ورزشی شهرداری تهران، اظهار کرد: پرداخت به مربیان ورزشی از چند ماه گذشته آغاز شده و بیش از 500 نفر از افرادی که در نوبت داشتند، وامشان را دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: مبلغ این وام بر اساس میزان همکاری و درآمد مربی‌ها از مجموعه‌های ورزشی شهرداری در سال گذشته است تا کمک هزینه‌ای برای این روزهای کرونایی کسانی باشد که کارشان لغو یا محدود شده است. مربیان ورزشی در واقع شرکای ما هستند که به واسطه شاگردانی که به مجموعه‌ها مراجعه می‌کنند 40 درصد از وجه حق‌الجسله هر شاگرد به آنها تعلق می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران تصریح کرد: با توجه به این روزهای کرونایی، برای اینکه بخشی از هزینه زندگی مربیان را جبران کنیم، پرداخت وام از منابع شهرداری تهران را در دستور کار قرار دادیم. برای مبالغ وام میانگینی از درآمد سه‌ماهه مربیان را مدنظر قرار دادیم اما از آنجایی که برخی از مربی‌ها در سال گذشته ماهانه 200هزار تومان درآمد داشته‌اند، حداقل مبلغ دریافت وام را 2میلیون تومان تعیین کردیم که ارزش مراجعه به بانک را داشته باشد.

وی با بیان اینکه حداکثر مبلغ وام 7میلیون تومان است، گفت: این وام بدون بهره است، یکسال تنفس دارد و بازپرداخت آن 36 ماهه در نظر گرفته شده است؛ البته برخی از مربیان تمایلی به دریافت وام نداشته‌اند؛ اما روند پرداخت به متقاضیان همچنان ادامه دارد.

محسنی تصریح کرد: سازمان در برخی از فصول سال تا 2هزار نفر و در برخی فصول با 1200 تا 1300 مربی طرف قرارداد است؛ اما  به‌طور کلی حدود 1500 تا 2000 مربی با ما همکاری می‌کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر