کد خبر 484056

رییس پلیس راهور تهران خبر داد؛

کاهش ۸۰درصدی ترافیک پایتخت در ساعات ممنوعیت تردد

محمد حسین حمیدی از کاهش ۸۰ درصدی ترافیک پایتخت در ساعات ممنوعیت تردد و نیز آغاز جریمه خودروهای متخلف به وسیله دوربین ها از شب گذشته خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمد حسین حمیدی درباره محدودیت‎هایی ترافیکی کرونایی در پایتخت گفت: همانطور که قبلا اعلام شده بود، این محدودیت ها از اول آذرماه آغاز شده و بر اساس آن تردد خودروها از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح ممنوع اعلام شد.

وی با بیان اینکه در نخستین شب، این طرح به شکل هشدار و ارشادی اجرا شد، گفت: در این مدت سعی کردیم تا به رانندگان هشدارها و آموزش های لازم را بدهیم.

حمیدی ادامه داد: اما از یکشنبه شب خودروهای غیرمجازی که اقدام به تردد درسطح شهر کرده بودند به وسیله دوربین ها و به مبلغ ۲۰۰هزار تومان برای هر شب جریمه شدند.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ درباره جریمه خودروها درسفرهای بین شهری نیز گفت: خروج خودروها با پلاک تهران و ترددشان در دیگر شهرها یک میلیون تومان در هر شبانه روز را درپی خواهد داشت که از سوی همکاران من اعمال خواهد شد.

حمیدی درباره صدور مجوز برای مشاغل نیازمند تردد شبانه نیز گفت: مشاغلی مانند سازمان های امدادی، درمانی و ... که فعالیت آنها ضروری است مشخص شده و لیست آنها  به همراه شماره پلاک خودروهای مجاز آنها به فرمانداری ها ابلاغ شده است. سازمان هایی که هنوز لیست خودروهای خود را اعلام نکرده اند باید این لیست را به فرمانداری اعلام کنند.

به گفته رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، معیار عدم جریمه از سوی پلیس لیستی است که از فرمانداری گرفته شده و در سیستم اعمال شود.

وی درباره تاثیر محدودیت ها در کاهش تردد نیز گفت: طی ساعات محدودیت حدود ۸۰ درصد ترددهای درون شهری کاهش پیدا کرده است. همچنین  در طول روز هم جریان ترافیک صبحگاهی ما حدود ۲۰ درصد و ترافیک عصرگاهی نیز ۳۸ درصد کاهش داشته است.

حمیدی درباره مخدوش کردن پلاک خودروها نیز گفت: این موارد جرم بوده و علاوه بر جریمه ۲۰۰هزار تومانی و توقیف خودرو در دادگاه نیز به آن رسیدگی خواهد شد. ماموران پلیس راهور در معابر حضور داشته و به طور جدی با این موارد برخورد خواهندکرد.  

بیشتر بخوانید
ارسال نظر