کد خبر 481218

یک مقام مسئول خبر داد:

نصب ١٠دستگاه پله برقی در خط هفت متروی تهران

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: ١٠ دستگاه پله برقی تولیدی داخل در خط هفت مترو پایتخت نصب و راه‌اندازی شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، سید مناف هاشمی تحقق شعار جهش تولید را کلید رفع مشکلات اقتصادی کشور دانست و گفت: مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر در نامگذاری سال‌ها، مسئله اقتصاد را در اولویت اول قرار داده‌اند پس بی شک این شعار نشانگر اهمیت نقش اقتصاد در سرنوشت کشور است.

 وی افزود: با عنایت به نامگذاری سال جهش تولید و تحقق این شعار، برای اولین بار به همت و تلاش صنعتگران ایرانی فعالیت پله‌برقی ایرانی در ناوگان مترو تهران آغاز شد بطوریکه قرار داد ساخت ۱۴۷ دستگاه پله‌برقی با یکی از شرکت های داخلی به امضا رسیده است.  

هاشمی با بیان اینکه هفت دستگاه پله‌برقی ساخت داخل، در ورودی شرقی ایستگاه کمیل در حال نصب و راه اندازی است، خاطرنشان کرد: ٢ پله ‌برقی دیگر نیز به زودی در ایستگاه صنعت مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

این مسئول با اشاره به اینکه کیفیت، همواره بارزترین ویژگی تولید بوده است، تاکید کرد: ایستگاه‌های خط ٧ مترو با نصب و راه اندازی پله های برقی ساخت داخل که با بهترین برندهای خارجی به لحاظ کیفیت همتراز است، به بهره برداری می رسند.

به گفته هاشمی، به طور متوسط خرید هر دستگاه پله‌برقی نزدیک به ۱۰۰ هزار دلار ارز بری دارد که با تکمیل فرآیند تولید داخل و در همین فاز ابتدایی، برای ساخت ۱۴۷ دستگاه پله‌برقی، مبلغی در حدود ۱۵ میلیون دلار صرفه جویی ارزی صورت می‌گیرد.

خط ۷ مترو تهران از شرق پایتخت آغاز می‌شود و با عبور از یک مسیر ۲۷ کیلومتری به میدان کتاب در غرب پایتخت می‌رسد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر