کد خبر 479473

مدیرکل ساختمان و معماری معاونت شهرسازی شهرداری تهران خبر داد؛

ثبت۳۷هزار شکایت از ساخت و سازهای تهران

مدیرکل ساختمان و معماری معاونت شهرسازی شهرداری تهران از ثبت شکایت بالای شهروندان از آلودگی صوتی و محیطی ناشی از ساخت و ساز خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، علی صالحی، در مورد ثبت بالای شکایات مردمی از آلودگی صوتی و محیطی ناشی از ساخت و سازها، گفت: در سامانه ۱۳۷ در شش ماهه نخست سال جاری حدود۳۷ هزار شکایت مردمی از آلودگی صوتی و محیطی ناشی از ساخت و ساز ثبت شده است، این  در حالی است که ۱۸ هزار کارگاه ساختمانی در تهران فعال است و با یک حساب سرانگشتی می توان گفت که برای هر کارگاه حدود ۳ الی ۴ تماس شکایت ثبت می شود.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران نیز معتقد است که فعالیت کارگاه های ساختمانی موجب آزار و اذیت مردم شده و خواهان اصلاح این وضعیت است، افزود: اما دقت داشته باشید که در شورایعالی ترافیک مصوبه ای وجود دارد مبنی بر اینکه وسایل نقلیه سنگین همچون کامیون،ماشین آلات حمل بتن و... که در امر ساختمان سازی به کار گرفته می شوند، در طول روز اجازه ورود و تردد در تهران را ندارند و تنها در ساعت مشخص ۲۲ تا ۶ صبح می توانند در سطح شهر تردد کنند.

صالحی در مورد لزوم تعیین ساعت کاری برای کارگاه های ساختمانی نیز با بیان اینکه با توجه به اعمال این محدودیت تردد، عملا بخشی از فعالیت کارگاه های ساختمانی همچون گودبرداری، بتن ریزی، حمل نخاله، حمل مصالح و... به ساعت شب موکول می شود، افزود: در حال حاضر برای حل این مشکلات طرحی را به شورای شهر مطرح کردیم که با هماهنگی پلیس بخشی از فعالیت های ساختمانی که مشکلات ترافیکی به همراه ندارد، به ساعات روز موکول شود.

مدیرکل ساختمان و معماری معاونت شهرسازی شهرداری تهران افزود: مدیریت فعالیت ساعات ساخت و ساز سخت است چراکه این مسئله به ترافیک گره خورده است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا فعالیت ساختمانی در روزهای تعطیل، متوقف نمی شود، ادامه داد: این مسئله نیز بررسی شده، اما پلیس می گوید تردد کامیون های مخصوص ساخت و ساز یا در شب باشد یا در روز جمعه و این احتمال نیز وجود دارد که اگر روزهای جمعه کارگاه را تعطیل کنیم ممکن است کار در ساعت شبانه طول بکشد و شبهای بیشتری مردم درگیر سروصدای ناشی از کارگاه ساختمانی باشند.

صالحی با بیان اینکه حل این مسئله مربوط به سازمان های بیرون شهرداری است، گفت: باید شورایعالی ترافیک به کمک ما بیاد و برای حل این مشکل به ما کمک کند چراکه می تواند حداقل اجازه تردد کامیون های کوچک را برای تسهیل در ساخت و ساز در طول روز صادر کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر