کد خبر 474141

رییس شورای عالی استان‌ها خبر داد

انعقاد تفاهمنامه همکاری میان شورای عالی استان‌ها و دیوان عدالت اداری

رییس شورای عالی استانها از انعقاد تفاهم نامه همکاری میان شورای عالی استانها و دیوان عدالت اداری کشور خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، در جلسه امروز شورای عالی استانها بهرامی رییس دیوان عدالت اداری مهمان شورا بود.

علیرضا احمدی رییس شورای عالی استان ها در سی و ششمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها گفت: از آقای بهرامی که دلسوزانه پیگیر حل مشکلات دهیاری ها و شهرداری ها بودند و تلاش کردند تا با کمترین شکست آرا بتوانیم عملکرد بهتری را در کشور شاهد باشیم تشکر می کنم. همین امر باعث شد تفاهمنامه ای میان دیوان عدالت اداری و شورای عالی استان ها آماده انعقاد شود که یکی از مفاد آن حضور یکی از نمایندگان شورای عالی استان ها در شعب دیوان عدالت اداری است.

وی افزود: یکی از گلایه های اعضای شوراها این بود که اعلام می شد آرای شوراها به راحتی در دیوان عدالت شکسته می شود که این موضوع دو سو داشت که یکی از دلایل آن نبود نماینده ای از سوی شوراها در شعب دیوان عدالت اداری بود. یکی از ارکان اساسی که شوراها با آن ارتباط دارند دیوان عدالت اداری است. امروز جامعه ۱۲۶ هزار نفری شوراها چشمشان به مجلس دوم کشور که همین شورای عالی استان ها است دوخته شده تا گره ای از مشکلات مردم باز شود.

وی ادامه داد: یکی از نقاطی که می تواند همین مشکلات را حل کند انعقاد تفاهمنامه میان شورای عالی استان ها و دیوان عدالت اداری است. شما به خوبی از مشکلات شوراها مطلع هستید و تلاش های زیادی هم برای حل این مشکلات داشته اید.

رییس شورای عالی استان ها همچنین از اعضای شورای عالی استان ها که با ایثارگری خود در این ایام که همه در حال فرار از بیماری کرونا هستند کنار هم جمع شده اند تا مشکلات مردم را حل کنند قدردانی کرد و درباره طرح های آماده شده در پنجمین دوره شورای عالی استانها گفت: در همین دوره بیش از ۳۰ طرح آماده شده و به مجلس ارسال شده است. موضوعات مرتبط با کمیسیون های ماده ۱۰۰ هم دغدغه شورای عالی استانها و هم دغدغه قوه قضاییه است که ما هم بارها پیگیر حل آن بوده ایم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر