کد خبر 471618

با موافقت اعضای شورای شهر:

شهرداری تهران مجاز به انتشار ٤هزار میلیارد تومان اوراق مالی شد

یک فوریت لایحه اصلاح بند (۱) تبصره چهارم (۴)مصوبه بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری تهران و مجوز انتشار چهل هزار (۴۰/۰۰۰ ) میلیارد ریال اوراق مالی به منظور اجرای طرح‌های حمل و نقل عمومی شهر تهران مورد موافقت اعضای شورا قرار گرفت.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ در جریان دویست و چهلمین جلسه شورای شهر تهران " یک فوریت لایحه  در خصوص « اصلاح بند (۱) تبصره چهارم (۴)مصوبه بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری تهران و مجوز انتشار چهل هزار (۴۰/۰۰۰ ) میلیارد ریال اوراق مالی به منظور اجرای طرح های حمل و نقل عمومی شهر تهران " مورد بررسی قرار گرفت.

مناف هاشمی، معاون حمل‌و‌نقل و ترافیک درباره یک فوریت این لایحه گفت: براساس بند "د" تبصره پنجم قانون بودجه سال ۹۹، مبلغ ۸هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده و تلاش کردیم و با وزارت کشور به یک توافق اولیه رسیدم که سه هزار میلیارد آن برای شهرداری در نظر گرفته شود.

او اد امه داد: وزارت کشور یک قول نسبی دادند که ۴هزار میلیارد را به شهرداری تهران بدهند.اکنون روی عدد ۳هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان با وزارت کشور توافق داریم و به همین دلیل سقف ۴ هزار میلیارد را در این لایحه مطرح کردیم. از این میزان ۲هزار میلیارد برای زیرساخت و هزار میلیارد برای اورهال کردن واگن‌های مترو در نظر گرفته شده است چرا که عمر کاری ۴۲ رام قطار گذشته است و نیازمند اورهال است

معاون شهردار تهران گفت: هزار میلیارد تومان نیز برای اتوبوسرانی در نظر گرفته شده است.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه گفت: اکنون ۶ماه از بودجه گذشته و مقداری دیر هم شده، اما چون وزارت کشور  آنرا تصویب نکرده، شهرداری مجبور شد الان این لایحه را ارائه دهد و فوریت آن بالا است تا بتوانند از الان تا آخر سال آنرا جذب کنند.

یک فوریت این لایحه با موافقت اکثریت اعضای شورای شهر تهران به تصویب رسید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر