کد خبر 469150

در نشست خبری مطرح شد:

درآمد دریافتی از کمیسیون‌های ماده۱۰۰ در شش ماهه اول سال؛ فقط ۵۸میلیارد تومان

مدیرکل امور اجرایی کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری تهران گفت:درآمد شش ماهه شهرداری از محل تخلفات ساختمانی تنها ۵۸ میلیارد تومان بوده که نسبت به کل رقم بودجه رقم ناچیزی است.

به گزارش اقتصاد آنلاین، امیر مغانلو، مدیرکل امور اجرایی کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری تهران صبح امروز در حاشیه نشست خبری که به منظور تشریح اقدامات معاونت شهرسازی شهرداری تهران به صورت مجازی برگزار شد درباره اقدامات کمیسیون ماده ۱۰۰ گفت: در شش ماهه گذشته ۸۶ درصد آراء صادره در کمیسیون ماده ۱۰۰ به صورت قلع و اعاده بوده است و تنها شش درصد آراء در حوزه قلع اعاده و جریمه توامان بوده است.

وی با بیان اینکه درآمد شش ماهه شهرداری از محل تخلفات ساختمانی تنها ۵۸ میلیارد تومان بوده که نسبت به کل رقم بودجه رقم ناچیزی است، گفت: هنوز با آثار بسته محرک اقتصادی در درآمدهای شهرسازی مشخص نشده است.

وی همچنین در خصوص تخلفات ساختمانی سازمان های دولتی نیز گفت: دو درصد از آراء صادره در کمیسیون ماده ۱۰۰ مربوط به اشخاص حقوقی است که شامل نهادهای دولتی، نظامی، شرکت ها و ... است که بیش از ۱۱۰۰ پرونده را در بر می گیرد.

وی با بیان اینکه مبلغ جریمه پرونده اشخاص حقوقی مجموعا ۲۵۰۰ میلیارد تومان است، گفت: مساحت تخلف نیز حدود دو میلیون مترمربع ثبت شده است.

وی با بیان اینکه برخی از نهادها اصلا مجوز ساخت و ساز از شهرداری نمی گیرند و بدون پروانه شروع به ساخت می کنند، گفت: برخی از این نهادها نیز از شهرداری پروانه می گیرند اما ساخت و ساز آنها مغایر با اطلاعات اولیه در هنگام صدور پروانه است.

مغانلو افزود: آراء اشخاص حقوقی هم مشمول قلع و قمع بوده و هم مشمول جریمه می شود، اما بطور کلی از آنجایی که این نهادها ساختمان را با پول بیت المال ساخته اند سعی می کنیم آراء به گونه ای باشد که به بیت المال ضرر و زیان بیشتری وارد نشود.

همچنین شادمهری،مدیرکل بافت های تاریخی شهرداری تهران درباره وضعیت حفظ مکان های تاریخی در تهران گفت: یک طرحی در شهرداری تهران در حال اجراست که پیرو آن مکان رویدادهای مهم شناسایی شده و به مردم معرفی می شود.

وی با بیان اینکه مکان رویدادها در حصار ناصری توسط پیمانکار شناسایی شده و در حال نصب شناسنامه های آن هستیم، گفت: همچنین قرار است در مکان رویدادهای معاصر، دفاع مقدس و ... المان نصب شود و با دسترسی شهروندان به QR کد به اطلاعات این مکان ها دسترسی پیدا کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر