کد خبر 467137

معاون حناچی:

محدودیت دسترسی اعضا به سامانه‌ها، تکنیکی بوده است/ محرمانه نداریم

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شوراهای شهرداری تهران گفت: محدودیت دسترسی اعضای شورا به سامانه‌ها تکنیکی بوده است.

 اقتصاد آنلاین - فائزه مومنی؛ چندی پیش حجت نظری، عضو شورای شهر تهران در گفت و گویی با اقتصادآنلاین نسبت به نحوه پاسخگویی به تذکرات، انتقاداتی را مطرح کرد.

او گفت: متاسفانه تا به امروز برخی از پاسخ‌هایی که به اعضای شورا و بنده رسیده باید با کمال تاسف بگویم آن‌ها را توهین به خودم تلقی کردم؛ برای مثال من درباره دسترسی به سامانه جامع منابع انسانی تذکری دادم؛ بماند که در مورد ایجاد دسترسی  مقاومت و توهین‌های زیادی شد و در نهایت که مجبور شدند دسترسی ایجاد کنند، دسترسی دادند که هم داده باشند و هم نداده باشند؛ یعنی عملا همچنان به سامانه جامع منابع انسانی دسترسی نداریم اما سامانه‌ای در ظاهر مربوط به منابع انسانی دسترسی داریم که فقط تعدادی نمودار به ما می‌دهد و متاسفانه دسترسی این سامانه هم تا سال 1396 است و این یک توهین بارز به شوراست.

عضو کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر تهران تاکید کرد: یعنی اگر شما به عنوان یک شهروند عادی وارد سایت شهرداری و بخش سامانه شفافیت شوید می توانید اطلاعات مربوط به تعدادی از کارمندان شهرداری و حتی حقوق پایه مدیران ارشد شهرداری را هم ببینید اما در سامانه‌ای که به اعضای شورا دسترسی داده شده هیچکدام این موارد را نمی‌توانید ببیند؛ لذا بسیاری از این تذکرها منتج به نتیجه نمی‌شود و پاسخ‌ها توام با توهین است.

نظری با بیان اینکه شهرداری در پاسخ دادن به تذکرات چندان جدی نیست، تاکید کرد: به نظرم دلیل عمده‌اش آن است که شهرداری می‌داند عضو شورا ابزار لازم برای پاسخ گرفتن از شهرداری را ندارد و اگر بخواهد پاسخ  بگیرد نهایتا می‌تواند شخص شهردار را مورد سوال قرار دهد و او را استیضاح کند.

حامد مظاهریان، معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شوراهای شهرداری تهران اما در واکنش به محدود بودن دسترسی به سامانه منبع انسانی به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: در شهرداری سامانه‌های زیادی وجود دارد و حجم کار گسترده است. برخی از این سامانه‌ها به دلیل تکنیکی محدودیت ایجاد می‌‌کند. برای مثال برای ورود به تعدادی از آن‌ها اگر کارمند شهرداری نباشید، امکان ورود وجود ندارد.

او ادامه داد: در نتیجه برای ورود به این سامانه حتما باید تغییراتی اعمال شود تا عضو بتواند وارد شود و یا در برخی مواقع سطح دسترسی تعریف می‌شود که در آن سطح تعریف اصلی ما می‌توانیم به عضو شورا دسترسی بدهیم ولی سطح دسترسی که تغییرات اعمال کند ممکن است وجود نداشته باشد و باز ما ملزم به ایجاد تغییرات هستیم.

مظاهریان در پایان گفت: همه اعضای شورا به این سامانه‌ها می توانند دسترسی داشته باشند و سامانه‌ای نیست که محدودیت داشته باشد. در اکثر آن‌ها اطلاعات محرمانه‌ای وجود ندارد و اگر انتقادی به محدودیت دسترسی وجود داشت،تکنیکی بوده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری