کد خبر 465480

رییس شورای شهر تهران:

خط ۱۰مترو، ۱۲ساله ساخته می‌شود

رییس شورای شهر تهران گفت:تکمیل خطوط متروی تهران ۱۰ تا ۱۲ سال طول می کشد.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ محسن هاشمی در حاشیه جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت:امروز صحن با حضور رابط شورایاران شهرراری منطقه ۲۲ کار را آغاز کرد. درباره کلیه مسائل منطقه صحبت کردند و اعضا خیلی جدی سوالاتی را مطرح و پیشنهاداتی را دادند و امیدوارم شهرداری به این پیشنهادات توجه کنند و شاهد پیشرفتی در آن باشیم.

او ادامه داد: انتخاب ذی حسابان را نیز در دستورداشتیم و از آنجایی که صلاحیت افراد مطرح است و اعضا حساس هستند و ما چون در انتخابات شرکت می کنیم و زیر سوال می رویم، باعث شده اعضا حساسیت بیشتری داشته باشند که نکند حقی ناحق شود.

او درخصوص کلنگ زنی خط ده مترو و ضمانت تامین بودجه آن گفت: کلنگ زنی خط ده، تامین منابع براساس tod است. این خط مبتنی بر پهنه t است که مبتنی بر استفاده از حمل و نقل عمومی است و به طول ۴۰ کیلومتر از مناطق برخوردار تهران عبور می کند.

هاشمی گفت: هر ایستگاه بیش از هزار تا دو هزار میلیارد هزینه دارد و اگر برمبنای tod که شهرداری قول داده است می تواند هزینه خود را تامین کند و امیدوارم این ذهنیت در شهرداری وجود داشته باشد و بتوانند با این راه هزینه خطوط دیگر را نیز تامین کند.

هاشمی درخصوص فرایند تکمیل آن گفت: تکمیل این خطوط ده تا دوزاده سال طول می کشد. امیدوارم با استفاده از روش tod این فرایند کمتر شود.

او درخصوص پاسخ احمد توکلی مبنی بر فرستادن نماینده به شهرداری گفت: دراینباره صحبت نمی کنم، با ایشان صحبت کردم و خودمان قضیه را پیش می بریم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر