کد خبر 455581

مدیرعامل شرکت مترو تهران:

اوراق مشارکت سال ۹۸ مترو منتشر شد

مدیرعامل شرکت مترو تهران از انتشار اوراق مشارکت سال ۹۸ شرکت مترو تهران خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران درباره انتشار اوراق مشارکت سال ۹۸ مترو پایتخت اظهار داشت: انتشار مبلغ یک هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت سال ۹۸ به عاملیت بانک رفاه منتشر شد.

وی با اشاره به اینکه بدهی‌های انباشته شهرداری تهران به سیستم بانکی موانع بسیاری را برای دریافت مجوز بانک مرکزی و صدور اوراق مشارکت سال 98 ایجادکرده بود، خاطرنشان کرد:خوشبختانه با دستور فوری رئیس‌کل بانک مرکزی، رایزنی‌ها جهت پذیرش عاملیت بانک رفاه و انتشار این اوراق به نتیجه رسید.

مدیرعامل شرکت مترو تهران عنوان کرد: از مبلغ 1500میلیاردتومان اوراق مشارکت سال 98، یک هزار میلیارد تومان آن به شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) و 500 میلیارد تومان آن به شرکت اتوبوسرانی تهران تعلق دارد.

وی افزود: درصورت تاخیر جهت صدور مجوزهای لازم، 1500 میلیارد تومان اوراق مشارکت از دست می‌رفت؛ به همین دلیل معاونت حمل‌ونقل و ترافیک، معاونت مالی واقتصادی شهردار تهران و نیز بانک مرکزی و بانک رفاه همکاری بی‌سابقه و بی‌نظیری را جهت تحقق این موضوع داشتند.

گفتنی است؛ شیوع ویروس کرونا در ماه‌های پایانی سال گذشته انجام برخی از امور اداری برای انتشار اوراق مشارکت سال 98 شهرداری تهران را با موانعی مواجه کرد. به همین دلیل زمان نهایی انتشار این اوراق مدت‌زمان 4 ماه تمدیدشد تا شهرداری تهران وشهروندان تهرانی از این فرصت محروم نشوند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

عناوین بیشتر