کد خبر 451117

جلوی ساخت و ساز در پادگان‌های درون شهرها باید گرفته شود

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس به قانون خروج پادگانها از شهر ورود می‌کند تا لزوم یا امکان انجام اصلاحات در قانون مربوطه بررسی و از ساخت‌و‌ساز در پادگانهای بعدی جلوگیری شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، اقبال شاکری درباره خروج پادگان‌ها از شهر و استفاده از فضای آنها برای ساخت و ساز جدید اظهار کرد: به طور کلی، قوانین زیادی وجود دارد که اگر آنها را به درستی اجرا کنیم مشکلی برای شهر و شهروندان ایجاد نمی‌شود بر این اساس باید موضوع انتقال پادگانها نیز به درستی اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه این موضوع را شورای اسلامی شهر تهران نیز باید پیگیری کند، متذکر شد: باید فضای پادگانهایی که از شهر خارج می‌شوند را به‌عنوان فضای تنفسی شهر در نظر بگیریم و از ساخت و ساز در آنها اجتناب کنیم بنابراین ساخت و ساز جدید و خلاف ضوابط طرح تفصیلی در پادگان ها را قبول نداریم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در بوستان یاس که در دوره سابق مدیریت شهری بهره‌برداری شد، ساخت‌و‌سازی صورت نگرفت، تصریح کرد:  بعد از خروج پادگان، فقط  ساخت تأسیسات عمومی و مطابق با طرح تفصیلی در آن مجموعه مجاز است و ساخت‌و‌ساز مازاد بر آن بر خلاف سیاستها و اهداف تعیین شده برای خروج پادگانها است اما مسئله این است که اگر ساخت‌و‌ساز بر اساس طرح تفصیلی باشد باز هم اصل موضوع خروج پادگانها از شهر زیر سؤال می‌رود.

وی خاطرنشان کرد:  اگر مشکل، کمبود منابع مالی شهرداری است، می‌توان از زمینهای معوض به جای مجوز ساخت و ساز استفاده کرد تا بدین ترتیب فضای تنفسی شهر با ساخت و ساز در زمین پادگانها مسدود نشود؛ با این حال در مجلس نیز مسئله مورد بررسی قرار می‌گیرد تا لزوم یا امکان انجام اصلاحات در قانون مربوطه بررسی و از ساخت و ساز در پادگان های بعدی جلوگیری شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری