کد خبر 447593

استاندار تهران:‌ ساعت اداری در تابستان کم نمی‌شود

استاندار تهران اعلام کرد:‌ دستگاه های اجرایی در زمینه مصرف برق تاکنون رعایت کرده‌اند و در صورت تداوم این شرایط در تابستان امسال ساعت کاری ادارات کاهش نمی‌یابد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «انوشیروان محسنی بندپی» عصر یکشنبه در حاشیه جلسه شورای اداری استان تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ۲۵۰ اکیپ برای آموزش صرفه جویی در دستگاه های اجرایی استان فعال شده است افزود: دستگاه های اجرایی باید وسایل سرمایشی خود را روی ۲۵ درجه سانتیگراد قرار دهند که البته با ارزیابی های انجام شده دستگاه های اجرایی این موضوع را در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: پیش بینی می شود که در صورت تداوم این صرفه جویی امسال با مشکل کمبود برق مواجه نخواهیم شد و ساعت ادارات در تابستان تغییر نمی کند.

استاندار تهران در ادامه با تاکید بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با ویروس کرونا نیز گفت: کمتر از ۱۰ درصد از مردم استان فاصله گذاری اجتماعی را رعایت می کنند.

وی با بیان اینکه ۴۴ درصد مردم تهران برای رفت و آمد خود از مترو و اتوبوس استفاده می کنند افزود: به ستاد ملی مبارزه با کرونا پیشنهاد دادیم که استفاده از ماسک را در حمل و نقل عمومی اجباری کند و تا آن زمان نیز وزارت بهداشت مکلف شده آموزش‌های لازم را در زمینه اینکه چگونه می توان از یک ماسک دوبار استفاده کرد و چطور از پارچه های ارزان قیمت برای ماسک استفاده شود را در دستور کار قرار دهد.

به گفته وی، وزارت صمت نیز به دستور رییس جمهوری مکلف است ماسک ارزان قیمت تامین کند.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: برای داشتن یک زندگی اقتصادی توام با کرونا اثر بخش‌ترین راه جلوگیری از انتقال ویروس بهترین روش رعایت بهداشت فردی و محیطی و استفاده از ماسک است که صاحب نظران داخلی و خارجی نیز بر این امر تاکید دارند.

وی درخصوص بازگشت دوباره برخی محدودیت ها به ویژه در مترو و طرح ترافیک نیز گفت: در مترو بالای  ۹۰ درصد مردم از ماسک استفاده می کنند و شهرداری نیز زمینه در دسترس قرار دادن این امکان را برای مسافران فراهم کرده است.

استاندار تهران در خصوص دستورالعمل‌های بازگشایی تالارها نیز افزود: مخالف بازگشایی تالارها برای مراسم عروسی هستیم، اما برای سرو غذا با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی مشکلی نداریم.

به گفته وی، اگر چه توصیه می کنیم که شهروندان غذا را در منزل میل کنند اما با توجه به خستگی و ایجاد تنوع اگر قصد خوردن غذا در رستوران و تالار داشته باشند مشکلی نداریم.

استاندار تهران یادآور شد: مراسمات عروسی در تالارها در چند استان باعث بالارفتن ابتلا به کرونا شده است لذا به شهروندان توصیه می کنیم از برگزاری مراسمات عروسی در تالارها و اماکن تجمعی خودداری کنند.

جلسه شورای اداری استان تهران امروز- یکشنبه با حضور فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی در محل استانداری تهران برگزار شد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز یکشنبه اعلام کرد: تاکنون ۲۰۴ هزار و ۹۵۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۹۶۲۳ نفر رسید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر