کد خبر 447229

با انعقاد قراداد فی مابین ایران خودرو و شهرداری تهران صورت میگیرد؛

ورود ۲۵۰دستگاه اتوبوس و مینی بوس به ناوگان عمومی پایتخت طی ۵ماه آینده

معاون شهردار تهران گفت: با امضای قراردادی فی مابین ایران خودرو و شهرداری تهران ، ۲۵۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس طی ۵ ماه آینده به ناوگان عمومی پایتخت تحویل خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین ؛ «سیدمناف هاشمی»، صبح امروز (31 خرداد ماه ) در حاشیه مراسم امضای قرارداد نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران با بیان اینکه تهران به بیش از 3 هزار دستگاه  اتوبوس نیازمند است تصریح کرد: عزم دولت و شهرداری تهران بر خدمات رسانی بهتر به شهروندان است که در همین راستا امروز تفاهم نامه‌ای با ایران خودرو برای تأمین ۸۰۰ دستگاه (۵۰۰ دستگاه اتوبوس و ۳۰۰ دستگاه مینی بوس) امضاء شد.

معاون شهردار تهران تصریح کرد: امروز قرارداد 120 دستگاه اتوبوس و 130 دستگاه مینی بوس بین شهرداری تهران و ایران خودرو منعقد شد که مجموعا 250 دستگاه اتوبوس و مینی بوس به ارزش  383میلیارد و 850 میلیون تومان طی 5 ماه اینده به ناوگان شهری افزوده خواهد شد .

وی با بیان اینکه از این تعداد 100 دستگاه اتوبوس دیزل با استاندارد یورو 4 و مجهز به فیلتر دوده  و 20 دستگاه اتوبوس گاز سوز، با استاندارد یورو 6 و 130 دستگاه مینی بوس خواهد بود تصریح کرد: برابر این قرارداد ماه اول 22 دستگاه ، ماه دوم 48 و ماه سوم و چهارم 70 دستگاه و در ماه آخر 40 به شهرداری تهران تحویل خواهد شد .

به گفته هاشمی منابع خرید این اتوبوس ها از منابع داخلی شهرداری و اوراق مشارکت سال 98 تامین خواهد شد.

وی گفت : شرکت ایران خودرو نشان داد در سال جهش تولید می‌توان از ظرفیت‌های تولید داخلی استفاده کرد و خودکفا شد، یادآور شد: سه شرکت بخش خصوصی داخلی برای تولید اتوبوس‌ اعلام آمادگی کرده‌اند که شهرداری درحال مذاکره با آن‌ها است.

معاون شهردار تهران در ادامه به تفاهم نامه تامین 800 دستگاه اتوبوس و مینی بوس اشاره و درباره جزئیات ۵۰۰ دستگاه، بیان کرد: ۱۰۰ دستگاه اتوبوس برقی، ۲۰۰ دستگاه اتوبوس پایه گازسوز و ۲۰۰ دستگاه پایه دیزل هستند. ۲۳۰ دستگاه (۱۲۰ دستگاه اتوبوس و ۱۱۰ دستگاه مینی بوس) از ۸۰۰ دستگاه اتوبوس در قالب قرارداد نهایی شده است.

معاون شهردار تهران بیان کرد: بعد از هشت سال انعقاد این قرارداد، گام بسیاری خوبی در جهت تأمین نیازهای شهروندان بوده است. کلانشهرهای دیگر از تهران برای تأمین اتوبوس‌ها و استفاده از ظرفیت داخلی الگو خواهند گرفت.

به گفته هاشمی؛ براساس قرارداد این ۸۰۰ دستگاه اتوبوس تا پایان سال تحویل داده خواهد شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری