کد خبر 443221

تایم اجرای طرح ترافیک

معاون بهداشت وزیر بهداشت اعلام کرد: قرار است طرح های ترافیکی تهران از ۱۷ خرداد دوباره اجرا شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، علیرضا رییسی روز یکشنبه در نشست خبری ویدیو کنفرانس که از وزارت بهداشت برگزار شد،  با بیان اینکه در زمینه طرح ترافیک مشکلاتی در ایام کرونا وجود دارد، گفت: زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی در پایتخت خوب نیست که البته شهرداری تهران قول داده تا ناوگان حمل و نقل عمومی افزایش یافته و نظارت جدی بر استفاده از ماسک در مترو و اتوبوس انجام شود.

طرح های ترافیک تهران از ۲۳ فروردین و به دلیل شیوع کرونا با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا لغو شد.

پس از آن در چند مرحله قرار بود که این طرح ها پس از تعیطلات عید فطر دوباره اجرایی شود که نهایتا با تماس وزیر بهداشت با شخص شهردار تهران این موضوع دوباره به تعویق افتاد.

۲ طرح «ترافیک» و «کنترل آلودگی هوا» (زوج و فرد سابق یا حلقه دوم طرح ترافیک) در محدوده مرکزی شهر تهران به طور معمول اجرا می‌شد که پس از شیوع کرونا و به واسطه رعایت فاصله اجتماعی و با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا  لغو شد تا شهروندان کمتر از وسائل حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

پس از لغو این طرح مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از افزایش ترافیک بین ۴۲ درصد تا ۱۶۷ درصد در برخی ایام در هسته مرکزی شهر خبر داد و گفت: معتقدم که این مسئله در شیوع ویروس کرونا در حوزه مرکزی شهر موثر بوده است.

شرط ورود به  «ترافیک» و «کنترل آلودگی هوا»  که مالکان خودروها جریمه نشوند،  ثبت‌نام مالک و مشخصات خودرو در سامانه تهران من و شارژ حساب شهروندی است.

محدوده طرح ترافیک از شمال به خیابان مطهری، از جنوب به خیابان شوش، از غرب به خیابان کارگر و از سمت شرق به خیابان‌های شریعتی و ۱۷ شهریور است و از سوی دیگر طرح کنترل آلودگی هوا نیز از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه امام علی(ع)، از جنوب به بزرگراه بعثت و از غرب به بزرگراه‌های نواب و چمران محدود می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر