کد خبر 440946

معاون شهردار تهران:

بهره بردارى از ١٢ ایستگاه از خط ٦و ٧ مترو

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از راه اندازی ۱۲ ایستگاه از خط‌های ۶ و ۷ مترو تا پایان سال خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین ؛ "سید مناف هاشمی" صبح امروز( ١خرداد ماه ) از مراحل ساخت و بهره بردارى خط ٧ مترو بازدید کرد.

معاون شهردار تهران در حاشیه بازدید از خط ۷ متروی تهران با بیان اینکه این خط از منطقه ۱۴(  ورزشگاه تختی ) آغاز و با عبور از نواب، در پایان به میدان کتابی می‌رسد. گفت: عملیات احداث ایستگاه‌ها در مسیر این خط بیش از ٧٠ تا ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکى داشته است.

هاشمی با بیان اینکه بهره بردارى از ۸ ایستگاه در خط ٧ مترو و ٤ ایستگاه در خط ٦ مترو تا پایان سال جارى  هدف گذاری شده است تصریح کرد: در حال حاضر بالغ بر ٧ هزار نفر  در خط ٦ و ۷ بصورت شبانه روزى مشغول به فعالیت هستند .

معاون شهردار تهران اظهار داشت: بالغ بر  ۲ هزار میلیارد تومان منابعی بوده است که از همه محل‌ها برای بهره بردارى از این خطوط باید  تزریق می‌شد، ولی متاسفانه در سال ٩٨ کمتر از هزار میلیارد تومان این منابع تزریق شده است.

وی گفت: برخی منابع در قالب اوراق مشارکت سال ۹۷ بوده است که مشکلاتی با بانک آینده داریم و هنوز عملیاتی نشده است بطوریکه حدود ۹۱۰ میلیارد تومان از منابع ما اوراقی است که فروخته شده است و البته با بانک مرکزی و مدیران بانک آینده جلسات خوب و امیدوارکننده‌ای را داشتیم که آن منابع باید آزاد و تزریق شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردارى تهران تاکید کرد: در تلاشیم از ٣ طریق ، منابع مالى شهرداری تهران ، فروش اوراق مشارکت و درآمد حاصل  مجتمع های ایستگاهى منابع مورد نیاز بهره بردارى از ١٢ ایستگاه را تامین کنیم .

بیشتر بخوانید
ارسال نظر