{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 437877

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: ادعای مطرح شده در خصوص مالکیت زمین پروژه بلدیه تاثیری در سرعت و روند کار نداشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، میدان امام خمینی (ره) قرار است به یکی از میدان گاه های بزرگ شهر تهران تبدیل شود و ساختمان بلدیه نیز در آن احیا شود، اما مدتی است شنیده می شود زمینی که پروژه بلدیه در آن در حال احداث است مدعی پیدا کرده و بانک مرکزی در خصوص آن ادعاهایی دارد.

صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در این خصوص گفت: اگر مشکلی هم در خصوص املاک این پروژه وجود داشته باشد سازمان املاک آن را برطرف می کند و پروژه با سرعت گذشته در حال انجام است و این ادعاهای ملکی سبب نشده سرعت پروژه کاهش پیدا کند.

وی ادامه داد: معمولاً در هر پروژه‌ای ممکن است ادعاهای ملکی وجود داشته باشد که شهرداری وارد مذاکره می شود و به قیمت روز میزان بدهی را مشخص خواهد کرد. اما نمی توان حقوق مالکانه دیگران را در پروژه های شهری نادیده گرفت.

صبوری دیلمی تصریح کرد: این ادعای بانک مرکزی از گذشته مطرح بوده و پس از بررسی در خصوص آن تعیین تکلیف می شود اما باعث توقف پروژه نشده است.

وی اضافه کرد: تلاش می کنیم این پروژه در دوره مدیریت شهری کنونی به پایان برسد هر چه به خاطر وضعیت کرونا ساخت و ساز در شهر قفل کرده و درآمدهای شهرداری کاهش پیدا کرده که خوشبختانه با لایحه‌ای که هفته گذشته در شورا مصوب شد به در افزایش درآمدها امیدواریم.

معاون شهردار تهران تاکید کرد: در سال جدید شیفت شب پروژه نیز دوباره از سر گرفته شده و امیدواریم بر اساس برآوردهای زمانی پروژه به اتمام برسد.

وی در خصوص بخش های دیگر میدان امام که باید توسط معاونت عمرانی ساماندهی شود، گفت: بخش لاله زار جنوبی و ساماندهی میدان با همکاری منطقه دنبال می شود، در حال حاضر انحراف ترافیک میدان انجام شده و امیدواریم با پایان پروژه یکی از باکیفیت ترین فضاهای عمومی شهر را به شهروندان تقدیم کنیم.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری