{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 435382

مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان گفت: صدور رای ماده صد معمولا تا قطعیت حکم یک تا چهار سال طول می کشد و از همین رو در تلاشیم یک سامانه برای رصد تخلفات ایجاد کنیم.

به گزارش اقتصادآنلاین، سید امیر فتاحیان مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان صبح امروز در مراسم رونمایی از لباس جدید مأموران حریم بان گفت: حریم بانان تلاش می کنند تا حریم شهر بر اساس طرح های بالادستی حفظ شود و از دست درازی عده اندکی از متخلفان جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه عمده مسئولیت ما در شرکت شهربان اجرایی شدن امورات مناطق است به گونه‌ای که بتوانند حریم مناطق خود را حفظ کنند، گفت: منطقه ۲۲ از جهت حفظ حریم اهمیت بالاتری دارد زیرا این منطقه در مرز و مجاورت استان البرز هم قرار دارد.

فتاحیان با اشاره به اینکه لباس سازمانی پیام و دغدغه و تعهدی را از طرف آن سازمان به مردم انتقال می دهد و از سوی دیگر کسانی که این لباس را هم می پوشد افتخار بیشتری به آن می کند، گفت: امروز در خصوص منطقه ۲۲ و حریم این منطقه مصوبه اجرا نشده ای نداریم و خوشحالیم که در این منطقه آرامش خوبی در حوزه حفظ حریم برقرار شده است.

مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان خاطرنشان کرد: کار حفظ حریم کار سختی است زیرا در بسیاری از موارد نیازمند دانش حقوقی بوده و از سوی دیگر حتی در پاره‌ای از موارد موجب تنش های فیزیکی می شود.

وی با بیان اینکه از زمان صدور رای ماده صد معمولاً تا قطعیت حکم یک تا چهار سال طول می کشد و افرادی که از تخلف در حال بهره برداری هستند در این مدت همه تلاشی برای فرار از مسؤولیت می کنند، اظهار داشت: در تلاشیم یک سامانه برای رصد تخلفات ایجاد کنیم تا به این ترتیب هزینه ارتکاب تخلف بالا برود. برای مثال یک ملک مسکونی تبدیل به تجاری شده است در حالی که تا حکم قطعیت پیدا کند چندین سال طول می کشد در حالی که همه این سالها این فرد از اقدام تخلف آمیز خود منتفع شده است.

وی گفت: به فراخور نوع منطقه و نوع بهره برداری متخلف گونه تلاش می کنیم تا به درستی میزان انتفاع این فرد از تخلفش مشخص شود و مجبور به پرداخت این هزینه باشد.

مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان افزود: به نظر ما هنوز برخی از قوانین ما به روز نشده اند و باید این قوانین روزآمد شده تا هزینه تخلف را برای متخلفان بالاتر ببریم تا برای متخلفین صرفه اقتصادی نداشته باشد.

فتاحیان به موضوع مشکلات درآمدی حریم بانان نیز اشاره کرد و گفت امیدواریم تا آخر این ماه ابلاغیه افزایش حقوق حریم بانان اجرایی شود تا از این حیث نیز شرمنده تلاش های حریم بانان نباشیم.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری