کد خبر 432926

مظاهریان در نشست شورای معاونین منابع انسانی مناطق؛

دورکاری در شهرداری تهران با بازگشت به شرایط عادی تمام نمی‌شود

معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران گفت:دورکاری به عنوان یکی ازشیوه‌های جدی کارمنحصر به شرایط کنونی نیست وبناداریم مشاغل مناسب دورکاری را تعریف ودر شرایط پساکرونا نیزاین شیوه رااجرا کنیم.

به گزارش اقتصادآنلاین، حامد مظاهریان، در جلسه شورای معاونین منابع انسانی مناطق ۲۲ گانه و مدیران اداری معاونت‌های تخصصی شهرداری تهران که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد؛ با اشاره به وضعیت ایجاد شده در اثر تلاش برای کاهش شیوع کرونا، اظهار داشت: شهرداری تهران با وجود عدم مسئولیت مستقیم در مدیریت بحران شهر و ایفای نقش یاری رسان خود، توانسته در جایگاه خود با اتخاذ رویکرد و تصمیمات صحیح، در کاهش بار بیماری اثرگذار باشد و در این زمینه سردمدار سایر نهادها باشد.

وی با اعلام انجام غربالگری کارکنان شهرداری تهران برای بیماری کرونا، گفت: با اجرای این طرح همکارانی که به طور قطعی مبتلا به کرونا بوده اند، قبل از اطلاع خود افراد شناسایی شده و در مسیر صحیح درمان قرار گرفته اند. این در حالی است که همین تعداد به ظاهر اندک در صورت عدم شناسایی می‌توانست در قالب گروه بزرگ ناقل بیماری به افزایش چرخه این بیماری در شهر منجر شود. این اقدام شهرداری در سطح سازمان‌ها و شرکت‌های پیشرفته جهان قابل مقایسه و افتخارآمیز است.

مظاهریان، دورکاری را یکی از روش‌های نوین کار کردن در دنیای مدرن دانست و افزود: در شرایط کنونی طرح دورکاری برای کاهش تراکم جمعیت در محیط کار اجرا شده است اما بکارگیری این شیوه باید به طور جدی مدنظر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه برخی از مشاغل در ذات خود می‌توانند به شیوه دورکار انجام شوند، تصریح کرد: ما باید محدودیت‌های وضعیت فعلی را به فرصتی برای نهادینه سازی فرهنگ استفاده از فناوری‌های به روز و افزایش بهره وری سازمانی تبدیل کنیم. می‌توان با مشخص کردن مشاغل قابل انجام به صورت دورکاری و افزایش انگیزه کارکنان به گونه‌ای که پرسنل دورکار هیچ گونه تفاوتی در دریافت حقوق و مزایا با سایر کارکنان نداشته باشد؛ در این راستا گام برداریم و الگوساز فرهنگ دورکاری در کشور شویم.

معاون شهردار تهران با اشاره به اقدام بزرگ در ساماندهی نیروهای قراردادی در شهرداری تهران در اواخر سال گذشته اذعان داشت: اصلاح عناوین شغلی از کارگری به کارمندی و تغییر وضعیت قرارداد کارکنان از مؤسسه هادیان شهر به شرکت خدمات اداری شهر در راستای رفع چنددستگی در وضعیت قرارداد نیروهای کارمندی شهرداری تهران انجام شد که خوشبختانه موج رضایت همکاران را در پی داشته است.

وی با اشاره به لایحه اصلاح ساختار شهرداری تهران گفت: «ضوابط تشکیلاتی شهرداری تهران» روز گذشته در شورای شهر به تصویب رسید تا بر اساس آن مأموریت‌ها و تعاریف بخش‌های مختلف شهرداری تهران تعیین شود که پیش زمینه لایحه اصلاح ساختار به شمار می‌رود. موضوع اصلاح ساختار هم اکنون در کمیسیون‌ها در حال بررسی کارشناسی است و در هفته‌های آینده در صحن شورای شهر مطرح و برای آن تصمیم نهایی اخذ خواهد شد.

مظاهریان با اشاره به کاهش چشمگیر بخش مهمی از درآمدهای شهرداری و ایجاد شرایط ناپایدار مالی در اثر شیوع اپیدمی، گفت: باید برای کاهش هزینه در شهرداری تهران و یافتن منابع جانشین از طریق جذب نقدینگی در دست بخش خصوصی تلاش کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر