کد خبر 430350

رییس سازمان مشارکتهای اجتماعی شهرداری تهران:

شهرداری نمی‌تواند با زباله گردها برخورد انتظامی کند

رییس سازمان مشارکتهای اجتماعی شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران نمی‌تواند با زباله‌گردها برخورد انتظامی کند و فقط بهزیستی در این زمینه می‌تواند دقیقا ورود یافته و اقدامات لازم را انجام دهد.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی ، سیدمالک حسینی رییس سازمان مشارکتهای اجتماعی شهرداری تهران در نشست خبری شهرداری که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با تاکید بر اینکه بزگترین چالش اجتماعی شهرداری در این روزها وضعیت معتادان متجاهر است گفت: پذیرش افراد بی‌خانمان در گرمخانه‌های پایتخت افزایش یافته و میزان مراجعات حتی نسبت به سردترین روزهای زمستان سال پیش 50 درصد بیشتر شده است.

وی با بیان اینکه شهرداری نه امکان برخورد قهری دارند و نه قانونا اجازه داریم گفت: با این وجود همه از شهرداری میخواهند معتادان را از سطح شهر جمع کنند.

حسینی در خصوص موضوع زباله‌گردی شهرداری تفکیک زباله را جهت کرونا ممنوع کرد واین موضوع در حالی که  این موضوع زیان‌های مالی در پی داشت گفت: شهرداری تهران نمی‌تواند با زباله‌گردها برخورد انتظامی کند و فقط بهزیستی در این زمینه می‌تواند دقیقا ورود یافته و اقدامات لازم را انجام دهد.در گذشته هم اگر کودکی در این زمینه نیاز به کمک داشت ما از طریق 123 اطلاع می‌دادیم و مرزهای کاری‌مان کاملا مشخص است.

وی در مورد معتادان متجاهر هم گفت: ما برخی از این افراد را توسط گشت‌های ویژه به صورت داوطلبانه در گرمخانه‌ها پذیرش کردیم و هیچ اجباری برای انتقال آنها نبوده است. ولی اینکه این افراد به صورت کامل جمع‌آوری می‌شوند یا خیر در وظیفه ما نیست.

حسینی در پاسخ به پرسشی درباره عدم فاصله گذاری با توجه به حجم بالای پذیرش بیخانمان‌ها در این گرمخانه ها گفت: بله با توجه به افزایش پذیرش امکان فاصله گذاری اجتماعی نیست اما سعی میکنیم موارد بهداشتی رعایت شود.

او با اشاره به اینکه تاکنون هیچ مورد مشکوکی از ابتلا به کرونا در گرمخانه پایتخت نداشتیم، گفت:‌گرمخانه‌ها روزانه سه بار ضد عفونی می‌شوند. در مورد رعایت فاصله اجتماعی نیز تمهیدات لازم پیش‌بینی شده ولی باید توجه داشت که اگر پذیرش به دلیل عدم رعایت فاصله اجتماعی انجام نمی‌گرفت وضعیت به خوبی الان پیش‌ نمی‌رفت و مجبور بودیم تعداد زیادی را از گرمخانه‌ها تعدیل کنیم. و این رقم معادل 1800 مددجو بود و ما با تمهیدات بهداشتی اقدامات لازم را جهت پیشگیری از کرونا انجام داده‌ایم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر